اخبار


دکتر امید در همایش روز روستا در استان گیلان؛گیلان فعالترین استان در بخش اشتغال روستایی است
معاون توسعه روستایی ریاست جمهوری با تاکید بر اینکه روستا به تنهایی آباد نمی شود و باید دارای زیرساخت های مناسب باشد،عنوان کرد: سهم اشتغال روستایی در سبد اشتغال کشور در سال ۹۷ سهم خوبی بوده و امروز به ۲۰ درصد رسیده است.


دکتر امید در همایش روز روستا با بیان اینکه گیلان دارای پتاسیل بسیاری خوبی است، افزود: امیدوارم با ظرفیت های خوبی که در گیلان وجود دارد شاهد پیشرفت روز افزون این استان باشیم.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری 
با تاکید بر اشتغال روستایی، گفت: به اعطای تسهیلات پایدار روستایی کمک خواهیم کرد و در این مورد نشستی را هفته آینده در تهران خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در روستاهای کشور کارهای بسیار ارزشمند و خوبی صورت گرفته است و روستاها شرایط بسیار عالی دارند، عنوان کرد: در عرصه زیر ساخت روستایی بسیار خوبی داریم.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری با بیان اینکه ۶۲ هزار آبادی در کشور دارای کد هستند، اقزود: در بخش زیر ساخت روستاها از ۳۹ هزار روستای کشور دارای امکانات زیربنایی هستند.

وی عنوان کرد: از ۲۱ میلیون جمعیت روستایی کشور ۲۰ میلیون نفر در روستای بالای ۲۰ خانوار زندگی می کنند.

دکتر امید ادامه داد: امروز ۵۸ هزار روستاهای کشور دارای برق هستند، در بخش خدمات گاز که از خدمات ارزشمند است، سطح پوشش به بالای ۸۵ درصد رسیده است. همچنین در دولت تدبیر و امید ۹۰۰ برابر رشد در بخش ارتباطات داشتیم.

وی با بیان اینکه مجموع اعتبارات که به سمت دهیاری‌ها رفته ۱۹ هزار میلیارد بوده است، گفت: بیش از ۱۶ هزار میلیارد در دولت تدبیر و امید بوده است.

معاون توسعه روستایی ریاست جمهوری با بیان اینکه کاهش جمعیت، آسیب هایی به بخش دولت و شهرهای کشور وارد می کند، تصریح کرد: جمعیت روستایی قبل از انقلاب ۲۱ میلیون نفر بوده و الان هم ۲۱ میلیون نفر است با این تفاوت که در حال حاضر ۲۶ درصد جمعیت را تشکیل می دهند و این نشان می دهد که ما نتوانستیم اشتغال را به روستاها ببریم.

وی با تاکید بر اینکه روستا به تنهایی آباد نمی شود و باید دارای زیرساخت های مناسب باشد، یادآور شد: سهم اشتغال روستایی در سبد اشتغال کشور در سال ۹۷ سهم خوبی بوده و امروز به ۲۰ درصد رسیده است.

دکتر امید در مورد سهم تسهیلات روستایی نیز اظهار داشت: ۱۳ هزار و ۳۰۰ میلیارد منابع از صندوق توسعه ملی تعلق گرفت که از این میزان ۹ هزار میلیارد جذب شد.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری گفت: بالای ۹۰ درصد از روستاهای کشور دارای راه آسفالته هستند.

وی افزود: دولت به دنبال این است که منابع اشتغال روستایی تا ۵ سال در اختیار دولت باشد.

دکتر امید با بیان اینکه استان گیلان دارای ظرفیت خوبی دارد، عنوان کرد: تیم مدیریتی استان بسیار خوب است و از سهم تسهیلاتی روستایی گیلان که ۴۰۰ میلیارد تومان بوده تاکنون ۳۵۰ میلیارد تومان جذب شده است.

وی ادامه داد: فعالترین استان در بخش اشتغال روستایی گیلان است و سعی می کنیم که منابع بیشتری را به این استان تزریق کنیم.

نسخه قابل چاپ


پیوندها
leader.ir
president.ir
fvpresident.ir
rdcir.ir
nooras.com


             
              The Official Site of the Deputy Rural Development and deprived areas - first vice
معاونت توسعه روستائی و مناطق محروم - معاون اول رییس جمهور
روابط عمومی 4-88386040
خیابان نجات اللهی - بعد از چهارراه سپند - پلاک 162- معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری
دورنگار : 64454647 داخلی 1021        پست الکترونیکی : roostanews@iripo.ir