اخبار


دکتر امید در استان خراسان شمالی:اختصاص یک و نیم میلیارد دلار اعتبار برای اشتغال روستاییان کشور
معاون توسعه روستایی ریاست جمهوری در شهرستان فاروج در مصاحبه با خبرنگار صدا و سیما گفت: از سال گذشته، یک و نیم میلیارد دلار اعتبار صندوق توسعه ملی برای اشتغال روستاییان کشور در حال تخصیص و اجراست.


دکتر امید افزود: امروز در کشور 38 هزار روستای بالای 20 خانوار از نعمت برق و آب و 85 درصد از راه روستایی برخوردار هستند.

وی با بیان اینکه جمعیت روستایی خراسان شمالی بیشتر از میانگین کشوری است گفت: باتوجه به شرایط خاص این استان لازم بود توجه خاصی به آن شود.

دکتر امید ادامه داد: عنایت رهبری و با مصوبه ای که مجلس داشته ، یک و نیم میلیارد دلار اعتبار از صندوق توسعه ملی ویژه اشتغال روستائیان از سال گذشته در دستور کار و اجرا قرار گرفته که از مجموع 18 هزار میلیارد تومان اعتبار حدود هشت هزار میلیاردتومان آن هزینه شد.

به گفته وی، پیش بینی می شود با مجموع هزینه کرد 18 هزار میلیارد تومان می توان 300 هزار فرصت شغلی در روستاهای کشور ایجاد کرد.

معاون توسعه روستایی ریاست جمهوری توجه به زیرساخت روستایی را یکی از مهم ترین و بلندترین گام های دولت برای توجه به روستائیان دانست و عنوان کرد: 6 هزار میلیارد تومان دولت دربودجه عمومی منابع ویژه روستائیان برای زیرساخت روستاها در نظرگرفته شده و همین میزان نیز برای گاز روستایی در نظر گرفته شده تا باعث رونق مناسب روستاها شود.


در این سفر توسط دکتر امید، سردخانه دو منظوره و خط تولید قوطی کنسرو و انبار شرکت کشت و صنعت مزرعه سبز خرم فاروج (توسعه، تجهیز و تکمیل زنجیره تولید) با سرمایه گذاری 240میلیارد ریال واشتغالزایی 45نفر افتتاح شد.

عکسهای مرتبط
نسخه قابل چاپ


پیوندها
leader.ir
president.ir
fvpresident.ir
rdcir.ir
nooras.com


             
              The Official Site of the Deputy Rural Development and deprived areas - first vice
معاونت توسعه روستائی و مناطق محروم - معاون اول رییس جمهور
روابط عمومی 4-88386040
خیابان نجات اللهی - بعد از چهارراه سپند - پلاک 162- معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری
دورنگار : 64454647 داخلی 1021        پست الکترونیکی : roostanews@iripo.ir