اخبار


معاون توسعه روستایی ریاست جمهوری در استان همدان:زیرساخت های گردشگری همدان فراهم است
دکتر امید عنوان کرد: سیل گردشگری که به استان همدان روانه شده نشان از آماده بودن زیرساخت‌ها و سمت و سو بخشیدن درست به اعتبارات روستایی بوده است.


معاون توسعه روستایی ریاست جمهوری در سفر به استان همدان افزود: افزایش نرخ مشارکت و کاهش بیکاری خیلی مهم است که استان همدان در این دو فقره توفیقات زیادی کسب کرده است. 

وی گفت: آرزو داشتیم روزی شاهد تک رقمی شدن نرخ بیکاری باشیم و امروز استان همدان را در جایگاه خوبی می‌بینیم.
 
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور با بیان اینکه تأثیرات بخش روستایی همدان پررنگ‌تر از هرجای ایران بوده است، عنوان کرد: استان همدان می‌تواند آینه تمام نمایی از موفقیت‌های خود باشد.

 وی ادامه داد: حتی اگر اعتبارات دولتی و ترجیحی در همدان نباشد این استان با جاذبه‌های گردشگری توانایی زیادی برای جذب سرمایه‌گذاری دارد.

 دکتر امید تأکید کرد: در همدان توجه زیادی به بخش سرمایه‌گذاری و گردشگری شده است و همه مردم کشور این استان را به قطب گردشگری می‌شناسند.

 وی عنوان کرد: طرحی داریم که در هر استانی یه شهرستان به عنوان قطب یک محصول خاص باشد و لالجین همیشه نمونه مثال زدنی همه ما در توجیح این طرح است.
 وی با بیان اینکه همدان به عنوان قطب صنایع دستی شناخته می‌شود، تصریح کرد: دانشگاه پیام نور تمام ظرفیت‌های خود را برای آموزش‌های لازم در راستای اجرای این طرح به کار خواهد گرفت.

 این مقام مسئول با بیان اینکه امروز در مهارت ورزی تحول عظیمی ایجاد شده است، ادامه داد: شورای عالی توانمند‌سازی و مهارت‌ورزی در کشور مصوب و نخستین جلسه این شورا برگزار شده است. 

وی عنوان کرد: باید قبول کرد که در کشور نقص مهارت داریم و افراد برای ورود به بازار کار باید مهارت‌های لازم را داشته باشند زیرا نیروی ماهر و توانمند بیکار نمی‌‍شود. 

دکتر امید عملکرد نظام جمهوری اسلامی را در روستاها مثبت ارزیابی و بیان کرد: ۳۸ هزار روستای بالای ۲۰ خانوار کشور از زیرساخت‌های اصلی توسعه برخوردار هستند ولی با این امکانات روستاها در حال خالی شدن هستند که این تسهیلات کمکی به بازگشت روستاییان خواهد بود.
 
وی افزود: سال گذشته طرح اشتغال روستایی، سهم اشتغال در روستاها را در سبد اشتغال کشور ۲۵ درصد رشد داده است.
نسخه قابل چاپ


پیوندها
leader.ir
president.ir
fvpresident.ir
rdcir.ir
nooras.com


             
              The Official Site of the Deputy Rural Development and deprived areas - first vice
معاونت توسعه روستائی و مناطق محروم - معاون اول رییس جمهور
روابط عمومی 4-88386040
خیابان نجات اللهی - بعد از چهارراه سپند - پلاک 162- معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری
دورنگار : 64454647 داخلی 1021        پست الکترونیکی : roostanews@iripo.ir