اخبار


دکتر امید در استان همدان:ایجاد ۱۵۰ هزار شغل روستایی در کشور / سهم اشتغال روستایی به ۲۵ درصد می‌رسد
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان همدان گفت: با ایجاد اشتغال های جدید روستایی نرخ بیکاری در روستاهای کشور ۳ درصد کاهش می یابد.


دکتر امید با بیان اینکه تا کنون ۲۰ درصداز اعتباراتاشتغال روستایی امسال هنوز اختصاص نیافته است افزود: هم اکنون سهم تولید ناخالصی داخلی روستاهای کشور ۲۶/۵ درصد است و در استان همدان این سهم از میانگین کشور بیشتر و به ۳۰/۲ درصد رسیده است.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری از بررسی طرح های توسعه ای از اقتصادی در ۸ هزار روستای کشور خبر داد و عنوان کرد: برای این طرح ۱۰ هزار نفر تحصیلکرده ها آموزش داده می شوند و در روستاها مردم را به اجرای طرح های تولیدی و تعاونی تشویق می کنند تا علاوه بر اشتغال ،روستاییان درآمدی پایدار داشته باشند.

دکتر امید از پرداخت ۷۳ هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی روستایی در کشور خبر داد و گفت: این اعتبارات به طرح های مردم در  ۳۸ هزار روستای کشور اعطاء شده است.

وی اظهار داشت: استان همدان بر اساس آخرین اعلام مرکز آمار کشور در بهار امسال برترین استان کشور در کاهش نرخ بیکاری است.

دکتر امید گفت: هم اکنون نرخ بیکاری در استان همدان به ۶/۱ درصد رسیده است و این در حالی است که متوسط نرخ بیکاری در کشور تا پایان برنامه ششم توسعه باید به ۷/۱ درصد برسد.

نسخه قابل چاپ


پیوندها
leader.ir
president.ir
fvpresident.ir
rdcir.ir
nooras.com


             
              The Official Site of the Deputy Rural Development and deprived areas - first vice
معاونت توسعه روستائی و مناطق محروم - معاون اول رییس جمهور
روابط عمومی 4-88386040
خیابان نجات اللهی - بعد از چهارراه سپند - پلاک 162- معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری
دورنگار : 64454647 داخلی 1021        پست الکترونیکی : roostanews@iripo.ir