اخبار


دکتر امید:نرخ بیکاری در روستاها ۲/۲ درصد کاهش یافت
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری عنوان کرد: در سال گذشته حدود ۲.۲ درصد نرخ بیکاری در روستاهای کشور کاهش یافته است.


دکتر امید اظهار داشت: سال گذشته نرخ اشتغال در روستاها ۲۵ درصد نسبت به سال ۹۶ افزایش یافته است.

وی افزود: هفت هزار میلیارد تومان برای اشتغالزایی روستاییان اعتبار هزینه شده است.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری تاکید کرد: سالانه ۵۰۰ میلیون دلار برای اشتغالزایی روستاییان در نظر گرفته شده است که امسال نیز تزریق خواهد شد.

وی با بیان اینکه یکی از وظایف مهم و ذاتی این معاونت انسجام بخشی به ارائه خدمات در روستاهاست گفت: حدود ۳۵ نهاد و دستگاه دولتی در روستاها خدمات رسانی می‌کنند که باید فعالیت آنها منسجم و پرهیز از موازی کاری شود.

دکتر امید اضافه کرد: در صدد راه اندازی شورای عالی روستا در روستاها هستیم تا بر اساس نیاز روستاها، طرح‌ها و برنامه‌ها شود.

وی ادامه داد: همچنین به روستاهایی که طرح‌های ملی و منطقه‌ای اجرا کنند از منابع موجود که ۱۰ هزار میلیارد تومان است اختصاص می‌یابد.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری از ساماندهی خدمات فرهنگی به روستاییان خبر داد و گفت: کمیسیون فرهنگی و اجتماعی دولت اقدامات خوبی در این زمینه انجام داده است و طرح‌های مختلف را پیگیری می‌کند.

وی خاطر نشان کرد: در این طرح ساماندهی، اقدامات و برنامه‌های روستاها از طریق سامانه‌ای مستند سازی می‌شود.

دکتر امید بیان داشت: هم اکنون ۲۷ درصد جمعیت کشورمان معادل ۲۰ میلیون نفر در روستاها زندگی می‌کنند که نیازمند دریافت خدمات مختلف هستند.

وی با اشاره به اینکه ۱۰ هزار روستا آمایش شده‌اند گفت: آمایش روستاها توسط‌سازمان مدیریت و برنامه ریزی تدوین شده است تا اولویت‌های روستاها مورد توجه قرار گیرد.
 

نسخه قابل چاپ


پیوندها
leader.ir
president.ir
fvpresident.ir
rdcir.ir
nooras.com


             
              The Official Site of the Deputy Rural Development and deprived areas - first vice
معاونت توسعه روستائی و مناطق محروم - معاون اول رییس جمهور
روابط عمومی 4-88386040
خیابان نجات اللهی - بعد از چهارراه سپند - پلاک 162- معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری
دورنگار : 64454647 داخلی 1021        پست الکترونیکی : roostanews@iripo.ir