اخبار


سفر دکتر امید معاون توسعه روستایی ریاست جمهوری در معیت دکتر جهانگیری به استان کرمانشاهدولت تا بازسازی کامل واحد‌های مسکونی در کنار مردم استان کرمانشاه خواهد بود/ واحد‌های مسکونی روستایی تا پیش از فصل سرما تکمیل خواهند شد
اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور بهمراه معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور ، وزیر راه و شهرسازی،رییس سازمان مدیریت بحران کشور،رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و برخی مدیران استانی به منظور بازدید از مناطق زلزله زده کرمانشاه و شرکت در جلسه ستاد بحران صبح امروز (پنجشنبه) وارد استان کرمانشاه شدند.


اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور بهمراه معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور، وزیر راه و شهرسازی،رییس سازمان مدیریت بحران کشور، رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و برخی مدیران استانی به منظور بازدید از مناطق زلزله زده کرمانشاه و شرکت در جلسه ستاد بحران استان صبح امروز (پنجشنبه) وارد استان کرمانشاه شدند.

معاون اول در جمع خبرنگاران اظهار داشت: متاسفانه هنوز عوارض زلزله قبل را به طور کامل برطرف نکرده بودیم که در روزهای گذشته زلزله نسبتا شدید دیگری روی داد.

وی افزود: این زلزله مناطق سرپل‌ذهاب، قصرشیرین و گیلانغرب، اورامانات و ثلاث باباجانی را تحت تاثیر خود قرار داد و به آن‌ها آسیب رساند.

زلزله۶.۴ ریشتری استان کرمانشاه  نه تنها در ایران بلکه در سطح دنیا نیز زلزله ای بزرگ محسوب می شود اما خوشبختانه در این زلزله تلفات جانی نداشتیم که اصولی بودن ساخت و ساز یکی از دلایل آن است.

حتما با نظر مثبت به این مناطق توجه خواهیم کرد و مردم هم به شرایط و توان دولت واقف هستند.

این اطمینان به مردم استان داده میشود که مشکلات را شناسایی می کنیم و در تصمیم‌گیری آنچه مورد نیاز مردم استان باشد در نظر گرفته می‌شود و با همه محدودیت‌هایی که وجود دارد تلاش می شود تا آسیب‌ها و خسارات وارد شده به واحدهای مسکونی مناطق زلزله‌زده را جبران کنیم.

ساخت واحدهای مسکونی روستایی هم تا قبل از فصل سرما در مناطق زلزله‌زده تکمیل می‌شود و با توجه به اینکه کشور ما یک کشور زلزله‌خیز است باید تمام واحدهای روستایی کشور بازسازی و مقاوم سازی شوند.

در حال حاضر در کشور ما بیش از ۶ میلیون واحد روستایی وجود دارد که نیازمند بازسازی هستند و باید بازسازی شوند.

در این سفر یک روزه علاوه بر بازدید از مناطق زلزله زده جلسه ستاد بحران استان که باحضور دکتر امید معاون توسعه روستایی ریاست جمهوری در قصر شیرین تشکیل شد به نقش ارزنده مردم استان کرمانشاه در دوران دفاع مقدس و حراست و حفاظت از مرزهای کشور اشاره شد و ضمن دریافت آخرین گزارشها از میزان خسارات و اقدامات صورت گرفته برای اسکان زلزله زدگان ،آغاز روند بازسازی و جبران خسارات، تصمیمات لازم اتخاذ گردید.

 

عکسهای مرتبط
نسخه قابل چاپ


پیوندها
leader.ir
president.ir
fvpresident.ir
rdcir.ir
nooras.com


             
              The Official Site of the Deputy Rural Development and deprived areas - first vice
معاونت توسعه روستائی و مناطق محروم - معاون اول رییس جمهور
روابط عمومی 4-88386040
خیابان نجات اللهی - بعد از چهارراه سپند - پلاک 162- معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری
دورنگار : 64454647 داخلی 1021        پست الکترونیکی : roostanews@iripo.ir