اخبار


سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در همایش روز روستا؛یک میلیون و ۲۶۰ هزار روستایی تحت پوشش بیمه اجتماعی قرار گرفته‌اند
سرپرست وزارت «تعاون، کار و رفاه اجتماعی» با بیان اینکه ۱۷ هزار میلیارد تومان برای اشتغال روستایی در نظر گرفته شد، گفت: برای ماندگاری روستاییان تعداد یک میلیون و ۲۶۰ هزار نفر تحت پوشش بیمه اجتماعی قرار گرفته‌اند.


انوشیروان محسنی بندپی  صبح امروز در پنجمین همایش ملی روز روستا و عشایر گفت: اگر بخواهیم فرهنگ و تمدن خود را حفظ کنیم و همچنین با تحریم‌های اقتصادی مواجه شویم باید نگاه همه جانبه‌ای را به ظرفیت‌های بالای روستاییان و عشایر در کشور داشته باشیم.
وی ادامه داد: در زمان کنونی و در شرایطی که در حال گذار هستیم و از سوی دیگر شاهد مهاجرت مردم از روستا‌ها به شهر هستیم باید یک آسیب‌شناسی داشته باشیم که چرا توسعه روستایی با مشکل مواجه است؟ چرا با خشکسالی مواجهیم؟ چرا هزاران کشاورز داریم، اما از دانش کشاورزی لازم و کافی برخوردار نیستیم؟
محسنی بندپی با بیان اینکه در ۴-۵ سال اخیر برای توسعه روستایی اقدامات مناسبی انجام گرفته است گفت: شاید در نقطه مناسبی قرار نداشته باشیم، اما در ریل‌گذاری مناسبی قرار گرفته‌ایم و باید اقدامات مفید و مناسب در این زمینه را در پیش بگیریم.
وی با بیان اینکه باید در روستا‌ها غیر از باغداری و کشاورزی به موارد دیگر نیز اشاره کنیم اظهار کرد: تنها از این طریق است که زمینه ماندگاری نسل دوم در روستا‌ها فراهم می‌شود.
سرپرست وزارت «تعاون، کار و رفاه اجتماعی» گفت: با اشاره به اقدامات وزارت تعاون برای روستاییان گفت: ۱- در این دوره مبلغ ۱۷ هزار میلیارد تومان برای اشتغال روستایی در نظر گرفته شد که در هیچ دوره‌ای چنین رقمی در نظر گرفته نشده بود. ۲- بیمه اجتماعی روستاییان نیز یکی دیگر از اقدامات است که برای ماندگاری روستاییان تعداد ۱ میلیون و ۲۶۰ هزار نفر تحت پوشش این بیمه قرار گرفته‌اند. ۳- فقرزدایی را مدنظر قرار دادیم لذا در ۳-۴ سال گذشته برای تمام مهدکودک‌های روستایی یک وعده غذای گرم در نظر گرفته شد که با این طرح ۵۰ درصد سوء‌تغذیه در روستا‌ها کم شد. ۴- همچنین تمام پشت نوبتی‌ها برای اختصاص مستمری از سازمان بهزیستی و کمیته امداد در لیست مستمری‌بگیران قرار گرفتند و میزان مستمری دریافتی در سال ۹۷ نیز افزایش پیدا کرد.
وی در پایان خاطرنشان کرد: باید بتوانیم روستا‌ها را به کانون توسعه و پیشرفت کشور تبدیل کنیم تا به توسعه مورد نیاز برسیم./
نسخه قابل چاپ


پیوندها
leader.ir
president.ir
fvpresident.ir
rdcir.ir
nooras.com


             
              The Official Site of the Deputy Rural Development and deprived areas - first vice
معاونت توسعه روستائی و مناطق محروم - معاون اول رییس جمهور
روابط عمومی 4-88386040
خیابان نجات اللهی - بعد از چهارراه سپند - پلاک 162- معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری
دورنگار : 64454647 داخلی 1021        پست الکترونیکی : roostanews@iripo.ir