اخبار


معاون اول رئیس جمهور در جلسه شورای اقتصاد تصریح کرد:تلاش می کنیم همه روستاهای کشور از نعمت گاز برخوردار شوند
دومین جلسه شورای اقتصاد در سال ۹۷ صبح امروز دوشنبه با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور برگزار شد.


دومین جلسه شورای اقتصاد در سال ۹۷ صبح امروز دوشنبه با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور برگزار شد.

اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در این جلسه با اشاره به آثار مثبت اجرای طرح‌های عمرانی در مناطق کمتر توسعه یافته کشور، تاکید کرد: دستگاه‌های دولتی، شرکت‌ها و پیمانکار‌های مجری طرح‌های اقتصادی و صنعتی بویژه در مناطق محروم باید تمام مساعی خود را بکار گیرند تا ساکنان این مناطق از مزایای احداث صنایع و طرح‌های عمرانی بهره‌مند شوند.

جهانگیری همچنین با اشاره به گزارش ارایه شده در جلسه به منظور گاز رسانی به هزار و ۲۰۰ خانوار روستایی، اظهار داشت: خوشبختانه در پایان دولت یازدهم ۱۴ هزار خانوار روستایی از نعمت گاز برخوردار شده اند و با تخصیص اعتبار لازم از محل هدفمندی یارانه‌ها و صرفه جویی در مصرف سوخت تلاش خواهیم کرد تا همه روستا‌های کشور از مزایای گاز برخوردار خواهند شد.

در این جلسه که وزرای اقتصاد و دارایی، نیرو، کار، تعاون و رفاه اجتماعی، رئیس سازمان برنامه و بودجه و معاون علمی، فناوری رییس جمهور حضور داشتند پیشنهادات برخی دستگاه‌های مطرح شد.  

اعضا با درخواست وزارت نفت برای بهبود بازیافت، افزایش تولید و بهره برداری از میدان‌های مشترک نفتی آبان و پایدار غرب، اصلاح مجوز سرمایه گذاری از محل منابع داخلی شرکت ملی نفت ایران برای طرح حفظ ظرفیت و تداوم عملیات پالایشگاه امام خمینی (ره) شازند، اصلاح مصوبه شورای اقتصاد در خصوص موضوع طرح یکپارچه میدان‌های مشترک نفتی غرب کارون، طرح توسعه و بهره برداری از میادین نفتی سپهر و جفیر، اصلاح مصوبه شورای اقتصاد در خصوص طرح توسعه جامع و یکپارچه و تکمیل فاز‌های ۱۱ تا ۲۴ میدان گازی مشترک با الحاق طرح توسعه اولیه بخش شرقی این میدان (میدان گازی بلال) و اصلاح مصوبه شورای اقتصاد در خصوص طرح گازرسانی به باقیمانده شهر‌ها و روستا‌ها از طریق خط لوله CNG و سایر روش‌ها موافقت کردند.

همچنین درخواست وزارت راه و شهرسازی برای انتشار اوراق مشارکت به میزان ۶ هزار میلیارد ریال جهت ایمن سازی و نگهداری راه‌های شریانی کشور تصویب و مقرر شد برخی ابهامات موجود در کمیسیون مربوطه مرتفع شود.

در این جلسه دیگر درخواست وزارت نیرو مبنی بر اصلاح مصوبه احداث سد و نیروگاه برق آبی خراسان و تغییر زمان بندی دریافت و بازپرداخت تسهیلات مالی خارجی برای این طرح مورد موافقت قرار گرفت.

همچنین اعضا با اصلاح مصوبه شورای اقتصاد در خصوص احداث ۸ بلوک نیروگاه سیکل ترکیبی با راندمان بالا (کلاس F) در ساخت نیروگاه‌های اصفهان، تهران، بوئین زهرا، اندیمشک، تبریز، بندرعباس و رامین اهواز موافقت کردند. طرح احیای سد دز به منظور افزایش ۱۰۰ میلیون متر مکعب حجم آب ذخیره شده و ایجاد ظرفیت برای تولید برق بیشتر با سرمایه گذاری ۳۳۰ میلیون یورو از دیگر مصوبات این جلسه بود.

نسخه قابل چاپ


پیوندها
leader.ir
president.ir
fvpresident.ir
rdcir.ir
nooras.com


             
              The Official Site of the Deputy Rural Development and deprived areas - first vice
معاونت توسعه روستائی و مناطق محروم - معاون اول رییس جمهور
روابط عمومی 4-88386040
خیابان نجات اللهی - بعد از چهارراه سپند - پلاک 162- معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری
دورنگار : 64454647 داخلی 1021        پست الکترونیکی : roostanews@iripo.ir