اخبار


استاندار چهارمحال و بختیاریجذب 8.5 درصدی تسهیلات روستایی ناچیز است
استاندار چهارمحال و بختیاری با انتقاد از جذب اندک تسهیلات روستایی این استان گفت: تنها 8.5 درصد تسهیلات اشتغالزایی روستایی این استان جذب شده است.


اقبال عباسی روز شنبه در جلسه شورای اداری چهارمحال و بختیاری با حضور معاون توسعه روستایی و مناطق محروم تاکید کرد: از مجموع 3 هزار و 60 میلیارد ریال سهم این استان از تسهیلات ارزان قیمت اشتغالزایی روستایی کشور با کارمزد 6 درصد، تاکنون تنها 260 میلیارد ریال جذب شده است.
وی افزود: مدیران کل دستگاه های اجرایی مرتبط با جذب اشتغال روستایی در چهارمحال و بختیاری باید کوتاهی خود را در این بخش بپذیرند و فرافکنی نکنند.
عباسی تصریح کرد: بخشی از اعتبار مربوط به این تسهیلات در بانک پارسیان است که تاکنون جذب مطلوبی نداشته است.
وی یادآور شد: این نوع خدمات رسانی در بانک پارسیان خدمت به محرومان و مستضعفان نیست.
رئیس شورای اداری چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: برخی از استان های کشور که همزمان با این استان پرداخت تسهیلات اشتغالزایی روستایی را آغاز کرده اند، پرداختی بیشتری داشته اند.
وی گفت: چهارمحال و بختیاری در پرداخت تسهیلات اشتغال فراگیر با سود 18 درصد رتبه سوم کشور و در پرداخت وام اشتغالزایی روستایی جزو استان های آخر است.
عباسی تاکید کرد: عوامل مختلف عقب ماندن چهارمحال و بختیاری در جذب تسهیلات ارزان قیمت اشتغالزایی روستایی با کارمزد 6 درصد بررسی شود.
وی افزود: احساس می شود در جذب این تسهیلات تاخیر وجود دارد و این عقب ماندگی باید جبران شود.
استاندار چهارمحال و بختیاری در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از 11 مدیرکل استان تاکید کرد: مدیران کل جهاد کشاورزی، صنعت معدن و تجارت، میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری، کار تعاون و رفاه اجتماعی، دفتر امور روستایی استانداری، مدیریت و برنامه ریزی، بخش حمل و نقل راه و شهرسازی و مدیران عامل 4 بانک استان تنها دو ماه فرصت دارند تا نسبت به جذب این تسهیلات اقدام کنند.
وی افزود: در غیر این صورت تکلیف 11 مدیرکل یاد شده به طور شفاف مشخص می شود، زیرا عدم جذب تسهیلات ارزان قیمت اشتغالزایی روستایی بر گردن این مدیران است.
وی داشتن پُست و میز مدیریتی را افتخار ندانست و یادآور شد: دولت با همت خود این نوع تسهیلات ارزان قیمت را برای توسعه روستاها مشخص کرده، به همین منظور ضروری است تا مدیران کل دستگاه های اجرایی مرتبط با این موضوع نسبت به رفع مشکلات و جذب آن اقدامات لازم را انجام دهند.
رئیس شورای اداری چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: کشاورزی، گردشگری و خدمات مهمترین افق توسعه استان محسوب می شود.
وی گفت: بانک هایی که در چهارمحال و بختیاری با کمبود نیرو و شعبه مواجه هستند، هر چه سریع تر تکلیف خود را با مرکز مشخص کنند.
عباسی تاکید کرد: بانک های عامل چهارمحال و بختیاری حق ندارند طرح های مصوب در کمیته فنی را به بهانه بررسی مجدد معطل نگه دارند.
وی افزود: فرمانداران شهرستان های 9 گانه چهارمحال و بختیاری نیز برای جذب سهم تسهیلات ارزان قیمت اشتغالزایی روستایی با کارمزد 6 درصد اقدام و تلاش کنند.
استاندار چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: به منظور تسریع در روند جذب تسهیلات بانکی باید پاسخ استعلامات مورد نیاز در سریع ترین زمان ممکن اعلام شود.
وی یادآور شد: مدیران کل دستگاه های اجرایی مرتبط با حوزه شهرسازی جذب تسهیلات بافت فرسوده شهری را جزو برنامه های اولویت دار خود قرار دهند.
 جذب ناچیز تسهیلات ارزان قیمت اشتغالزایی روستایی چهارمحال و بختیاری با کارمزد 6 درصد در حالی است که این استان رتبه نخست بیکاری را در کشور دارد.
نسخه قابل چاپ


پیوندها
leader.ir
president.ir
fvpresident.ir
rdcir.ir
nooras.com


             
              The Official Site of the Deputy Rural Development and deprived areas - first vice
معاونت توسعه روستائی و مناطق محروم - معاون اول رییس جمهور
روابط عمومی 4-88386040
خیابان نجات اللهی - بعد از چهارراه سپند - پلاک 162- معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری
دورنگار : 64454647 داخلی 1021        پست الکترونیکی : roostanews@iripo.ir