اخبار


پروژه شیلاتی ۱۰ تنی پرورش ماهی خاویاری مازندران افتتاح شد
با حضور معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری پروژه شیلاتی ۱۰ تنی پرورش ماهی خاویاری مازندران افتتاح شد.


با حضور سید ابوالفضل رضوی مدیران بانک سینا و مسئولان استانی پروژه شیلاتی 10 تنی پرورش ماهی خاویاری مازندران افتتاح شد.

ولی الله محمدزاده سرپرست شیلات مازندران امروز در این مراسم گفت: توسعه متوازن آبزی‌پروری یکی از ماموریت‌های اصلی شیلات است که در حال حاضرشیلات مازندران با سه هزار و 400 مرکز آبزی پروری و تولید 75 هزار تن بزرگ‌ترین تولیدکننده ماهیان پرورشی کشور در سال گذشته بود.

وی افزود: در سال گذشته 16 مزرعه پرورش ماهی خاویاری با تولید 1800 تن گوشت و 1500  کیلوگرم خاویار پرورشی در مدار تولید قرار دارند و 10 مزرعه در حال ساخت با همکاری بانک سینا داریم ضمن اینکه مازندران سال گذشته 70 درصد گوشت و62 درصد خاویارپرورشی کشور را تولید داشته است.

این پروژه در زمینی به مساحت 550 مترمربع در 10 استخر هشت وجهی با استفاده از  آب چاه ورودخانه و دبی آب مصرفی 10 لیتر در ثانیه و رهاسازی 500 قطعه بچه ماهی خاویاری و سرمایه‌گذاری یک میلیارد و 200 میلیون تومانی با مشارکت و حمایت بانک سینا به بهره برداری رسید.

استفاده از دستگاه‌های هواده به منظور اکسیژن دهی، استفاده از مدیا و سیستم برگشتی آب، ساخت استخرهای هشت وجهی، استفاده از درام فیلتر و نیز ژنراتور درمواقع بحرانی از ویژگی‌های این پروژه است.

رضوی معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری در این مراسم گفت: جلوگیری از مهاجرت روستاﺋیان جوان و تحصیل کرده،  افزایش درآمد روستاﺋیان و کاهش هزینه زندگی در روستاها از جمله اهداف و برنامه‌های دولت برای اعطای تسهیلات به مناطق روستایی و محروم است.

وی بیان کرد: در امسال بیش از 500 میلیارد تومان باکارمزد 6 درصد برای مناطق روستایی استان مازندران در  حوزه اشتغال در نظر گرفته شد که امیدواریم با عملیاتی شدن طرحهای اشتغال‌زا و افزایش درآمد روستاﺋیان در جلوگیری از مهاجرت به شهرها نقش موثری ایفا کند.

نسخه قابل چاپ


پیوندها
leader.ir
president.ir
fvpresident.ir
rdcir.ir
nooras.com


             
              The Official Site of the Deputy Rural Development and deprived areas - first vice
معاونت توسعه روستائی و مناطق محروم - معاون اول رییس جمهور
روابط عمومی 4-88386040
خیابان نجات اللهی - بعد از چهارراه سپند - پلاک 162- معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری
دورنگار : 64454647 داخلی 1021        پست الکترونیکی : roostanews@iripo.ir