اخبار


رونق تولید در گرو ورود صنایع دستی به خانه ها
استاندار سمنان گفت: یکی از دغدغه هایمان این است که تولیدات و محصولات روستایی و عشایر جایگاه خود را در خانواده های ایرانی کامل پیدا نکرده است.


سید شهاب الدین چاووشی، استاندار سمنان در حاشیه بازدید از سومین نمایشگاه توانمندی روستاییان و عشایر در گفت و گو با خبرنگار شبستان گفت: بسیار نمایشگاه خوب و ارزشمندی است و ای کاش می شد زمان برگزاری نمایشگاه را تمدید کنند.

وی افزود: با اطلاع رسانی خوب امیدواریم همه شهروندان بتوانند از این نمایشگاه بازدید کنند تا از نزدیک با تولیدات و دستاوردهای روستایی و مناطق عشایری آشنا شوند.

چاووشی با بیان اینکه در این نمایشگاه زندگی پاک، طبیعی و سالم از زندگی روستاییان و عشایر به تصویر کشیده شده است، گفت: غرفه های بسیار خوبی طراحی شده و محصولات مختلفی که تولیدات عشایر و روستا است در سومین نمایشگاه توانمندی روستاییان و عشایر عرضه شده است.

استاندار سمنان خاطرنشان کرد: برپایی نمایشگاه توانمندی روستاییان و عشایر فرصت خوبی است که هموطنان بتوانند با فرهنگ های مناطق مختلف و با تولیدات و محصولات آشنا شوند.

وی درخصوص نقش روستاییان در توسعه اقتصاد مقاومتی اظهارداشت: در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی یک فرصت کم نظیری است که بتوانیم این آثار و محصولات را به مردم در شهرها معرفی کنیم.

چاووشی با بیان اینکه بسیاری از محصولات عرضه شده در نمایشگاه دارای ارزش هنری هستند، گفت: یکی از دغدغه هایمان این است که تولیدات و محصولات روستایی و عشایر جایگاه خود را در خانواده های ایرانی کامل پیدا نکرده است.

استاندار سمنان گفت: محصولات و تولیدات روستایی و عشایری باید عرضه شوند تا هموطنانمان نسبت به این محصولات شناخت پیدا کنند و در این صورت است که قطعا تولید هم رونق پیدا می کند چراکه بازار فروش نیز برای آنها ایجاد می شود.

نسخه قابل چاپ


پیوندها
leader.ir
president.ir
fvpresident.ir
rdcir.ir
nooras.com


             
              The Official Site of the Deputy Rural Development and deprived areas - first vice
معاونت توسعه روستائی و مناطق محروم - معاون اول رییس جمهور
روابط عمومی 4-88386040
خیابان نجات اللهی - بعد از چهارراه سپند - پلاک 162- معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری
دورنگار : 64454647 داخلی 1021        پست الکترونیکی : roostanews@iripo.ir