كوچك يا بزرگ كردن بخش :.اخبار


رونق تولید در گرو ورود صنایع دستی به خانه ها
استاندار سمنان گفت: یکی از دغدغه هایمان این است که تولیدات و محصولات روستایی و عشایر جایگاه خود را در خانواده های ایرانی کامل پیدا نکرده است.


سید شهاب الدین چاووشی، استاندار سمنان در حاشیه بازدید از سومین نمایشگاه توانمندی روستاییان و عشایر در گفت و گو با خبرنگار شبستان گفت: بسیار نمایشگاه خوب و ارزشمندی است و ای کاش می شد زمان برگزاری نمایشگاه را تمدید کنند.

وی افزود: با اطلاع رسانی خوب امیدواریم همه شهروندان بتوانند از این نمایشگاه بازدید کنند تا از نزدیک با تولیدات و دستاوردهای روستایی و مناطق عشایری آشنا شوند.

چاووشی با بیان اینکه در این نمایشگاه زندگی پاک، طبیعی و سالم از زندگی روستاییان و عشایر به تصویر کشیده شده است، گفت: غرفه های بسیار خوبی طراحی شده و محصولات مختلفی که تولیدات عشایر و روستا است در سومین نمایشگاه توانمندی روستاییان و عشایر عرضه شده است.

استاندار سمنان خاطرنشان کرد: برپایی نمایشگاه توانمندی روستاییان و عشایر فرصت خوبی است که هموطنان بتوانند با فرهنگ های مناطق مختلف و با تولیدات و محصولات آشنا شوند.

وی درخصوص نقش روستاییان در توسعه اقتصاد مقاومتی اظهارداشت: در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی یک فرصت کم نظیری است که بتوانیم این آثار و محصولات را به مردم در شهرها معرفی کنیم.

چاووشی با بیان اینکه بسیاری از محصولات عرضه شده در نمایشگاه دارای ارزش هنری هستند، گفت: یکی از دغدغه هایمان این است که تولیدات و محصولات روستایی و عشایر جایگاه خود را در خانواده های ایرانی کامل پیدا نکرده است.

استاندار سمنان گفت: محصولات و تولیدات روستایی و عشایری باید عرضه شوند تا هموطنانمان نسبت به این محصولات شناخت پیدا کنند و در این صورت است که قطعا تولید هم رونق پیدا می کند چراکه بازار فروش نیز برای آنها ایجاد می شود.

بيشتر


پیوندها
نمایشگاه توانمندیهای روستاییان و عشایر
leader.ir
president.ir
parliran.ir
dolat.ir
fvpresident.ir


             
              The Official Site of the Deputy Rural Development and deprived areas - first vice
معاونت توسعه روستائی و مناطق محروم - معاون اول رییس جمهور
روابط عمومی 4-88386040
خیابان نجات اللهی - بعد از چهارراه سپند - پلاک 162- معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری
دورنگار : 64454647 داخلی 1021        پست الکترونیکی : roostanews@iripo.ir