اخبار


بررسی مشکلات روستاهای دیر با حضور نماینده مجلس
به منظور پیگیری مسائل و مشکلات روستاهای شهرستان دیر، نماینده مجلس و فرماندار در نشستی با اهالی روستاهای تنگ خوش، وحدت آباد، آبکش و شهر بردخون مشکلات مردم را مورد بررسی قراردادند.


گازرسانی به روستاها، محوطه سازی مدرسه تنگ خوش، طرح هادی روستایی، جلوگیری از صیدترال، اسکله خورخان، کمبودنیروی انسانی ادارات، جاده خورخان، احیای گمرک بردخون، پارک ساحلی، محیط زیست، سالن ورزشی بانوان، فقدان درآمد پایدار شهرداری، اختصاص اعتبار لازم برای آسفالت مسیر بردخون کهنه از مشکلات و خواسته های مردمی بود که در این نشست مطرح شد.
نماینده مردم شهرستان های دیر، کنگان، جم و عسلویه در مجلس شورای اسلامی گفت: سفرهای روستایی را ازجمله برنامه های خود با هدف بررسی مسائل و مشکلات روستاها عنوان کرد و افزود: تاکنون سفرهای زیادی به روستاهای شهرستان دیر انجام گرفته و نتایج خوبی هم بدست آمده و مشکلات عمده روستا برطرف شده است.
سکینه الماسی، مشارکت مردم روستاها در اجرای طرح های عمرانی مهم و موثر خواند و گفت: برای اجرای هرچه زودتر طرح ها لازم است مردم در همه زمینه ها بویژه در ارتباط با بحث بهسازی روستا همکاری های لازم را داشته باشند.
وی یکی از مشکلات اساسی مردم بویژه جوانان این روستاها را اشتغال دانست و اضافه کرد: مشکل اشتغال جوانان با برنامه ریزی و پذیرش نیروهای جویای کار بومی در شرکت ها و فازهای پارس جنوبی قابل حل است.
الماسی ادامه داد: با وجود کاهش آبزیان دریایی، صید ترال (کف روب) توسط برخی از شناورهای صیادی یکی از مشکلات و گلایه های بحق صیادان منطقه بردخون است که آن را به اطلاع مسئولان خواهم رساند.
نماینده مردم شهرستان های دیر، کنگان، جم و عسلویه در مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: تسریع در روند اجرای اسکله خورخان و احیای گمرک بندر و مشکل محیط زیست از دیگر مشکلات و خواسته های مردم بود که باید پیگیری شود.
وی گفت: درصورت تامین زمین برای سالن سرپوشیده ورزشی بانوان 10میلیارد و 800 میلیون ریال اعتبار برای آن ابلاغ خواهد شد.
فرماندار دیر در گفت وگو با ایرنا گفت: اقدامات مثبت و ارزنده دولت تدبیر و امید در زمینه عمران و خدمات روستایی چشمگیر است.
حمزه اعتماد افزود: همه تلاش خود را بکار بسته ایم تا آبادانی در روستاها محقق شود و روستاییان با خیال راحت به تلاش خود بپردازند و برای نیازهای اولیه خود به شهر مهاجرت نکنند.
وی گفت: سند دارکردن منازل مسکونی روستای وحدت آباد پیگیری شده و این کار با همکاری مردم صورت می گیرد.
فرمانداردیر بیان کرد: گازرسانی به روستاهای جاشک، تنگ خوش، لوحک و سورو تا هفته دولت سال آینده انجام خواهد شد.
وی گفت: در سال جاری 90 میلیارد ریال از محل اعتبارات نفت و شهرستان برای طرح هادی روستایی اختصاص یافته است.
شهرستان دیر در فاصله 200 کیلومتری جنوب استان بوشهر قراردارد.
نسخه قابل چاپ


پیوندها
leader.ir
president.ir
fvpresident.ir
rdcir.ir
nooras.com


             
              The Official Site of the Deputy Rural Development and deprived areas - first vice
معاونت توسعه روستائی و مناطق محروم - معاون اول رییس جمهور
روابط عمومی 4-88386040
خیابان نجات اللهی - بعد از چهارراه سپند - پلاک 162- معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری
دورنگار : 64454647 داخلی 1021        پست الکترونیکی : roostanews@iripo.ir