كوچك يا بزرگ كردن بخش :.اخبار


تعاونی‌های راکد فعال می‌شوند/ توسعه اشتغال در روستاها
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در امور تعاونی‌ها از اشتغال با ارائه تسهیلات کم بهره برای توسعه اشتغال روستایی خبر داد و گفت: تعاونی‌های راکد فعال می‌شوند.


سید حمید کلانتری عصر شنبه در نشست با تعاون‌گران استان بوشهر اظهار داشت: تعاونی‌ها نقش بسیار مهم و تاثیرگذاری در توسعه اشتغال و کارآفرینی دارند که باید حمایت لازم از آنها صورت گیرد.

وی با اشاره به اینکه برای راه‌اندازی و فعال‌سازی تعاونی‌های راکد باید انجام شود، ادامه داد: اجرای سیاست‌ها و برنامه‌های اقتصاد مقاومتی مستلزم توجه ویژه به تعاونی‌ها است.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در امور تعاونی‌ها با بیان اینکه تعاونی‌ها در زمینه‌های مختلف فعالیت دارند، تصریح کرد: طرح روستا تعاون با هدف اشتغالزایی در روستاها اجرایی خواهد شد.

وی از اهداف طرح روستا تعاون به جلوگیری از مهاجرت روستائیان به شهرها و کاهش هزینه‌ها در تمام روستاها اشاره کرد و افزود: از دیگر اهداف این طرح توسعه اشتغال پایدار روستایی است.

کلانتری با اشاره به اینکه هزار و ۵۰۰ تعاونی برای اجرای این طرح اعلام آمادگی کرده‌اند اضافه کرد: در این طرح تسهیلات کم بهره با نرخ شش درصد و بازپرداخت ۹ ساله بهره‌مند می‌شوند.

وی خواستار فعال‌سازی تعاونی‌ها در سطح روستاهای استان بوشهر شد و اظهار داشت: بانک‌ها و صندوق‌های عامل برای پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی برای این طرح آماده هستند.

بيشتر


پیوندها
نمایشگاه توانمندیهای روستاییان و عشایر
leader.ir
president.ir
parliran.ir
dolat.ir
fvpresident.ir


             
              The Official Site of the Deputy Rural Development and deprived areas - first vice
معاونت توسعه روستائی و مناطق محروم - معاون اول رییس جمهور
روابط عمومی 4-88386040
خیابان نجات اللهی - بعد از چهارراه سپند - پلاک 162- معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری
دورنگار : 64454647 داخلی 1021        پست الکترونیکی : roostanews@iripo.ir