اخبار


تعاونی‌های راکد فعال می‌شوند/ توسعه اشتغال در روستاها
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در امور تعاونی‌ها از اشتغال با ارائه تسهیلات کم بهره برای توسعه اشتغال روستایی خبر داد و گفت: تعاونی‌های راکد فعال می‌شوند.


سید حمید کلانتری عصر شنبه در نشست با تعاون‌گران استان بوشهر اظهار داشت: تعاونی‌ها نقش بسیار مهم و تاثیرگذاری در توسعه اشتغال و کارآفرینی دارند که باید حمایت لازم از آنها صورت گیرد.

وی با اشاره به اینکه برای راه‌اندازی و فعال‌سازی تعاونی‌های راکد باید انجام شود، ادامه داد: اجرای سیاست‌ها و برنامه‌های اقتصاد مقاومتی مستلزم توجه ویژه به تعاونی‌ها است.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در امور تعاونی‌ها با بیان اینکه تعاونی‌ها در زمینه‌های مختلف فعالیت دارند، تصریح کرد: طرح روستا تعاون با هدف اشتغالزایی در روستاها اجرایی خواهد شد.

وی از اهداف طرح روستا تعاون به جلوگیری از مهاجرت روستائیان به شهرها و کاهش هزینه‌ها در تمام روستاها اشاره کرد و افزود: از دیگر اهداف این طرح توسعه اشتغال پایدار روستایی است.

کلانتری با اشاره به اینکه هزار و ۵۰۰ تعاونی برای اجرای این طرح اعلام آمادگی کرده‌اند اضافه کرد: در این طرح تسهیلات کم بهره با نرخ شش درصد و بازپرداخت ۹ ساله بهره‌مند می‌شوند.

وی خواستار فعال‌سازی تعاونی‌ها در سطح روستاهای استان بوشهر شد و اظهار داشت: بانک‌ها و صندوق‌های عامل برای پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی برای این طرح آماده هستند.

نسخه قابل چاپ


پیوندها
leader.ir
president.ir
fvpresident.ir
rdcir.ir
nooras.com


             
              The Official Site of the Deputy Rural Development and deprived areas - first vice
معاونت توسعه روستائی و مناطق محروم - معاون اول رییس جمهور
روابط عمومی 4-88386040
خیابان نجات اللهی - بعد از چهارراه سپند - پلاک 162- معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری
دورنگار : 64454647 داخلی 1021        پست الکترونیکی : roostanews@iripo.ir