اخبار


تهیه ۱۰ هزار کانکس برای روستاهای زلزله‌زده استان کرمانشاه
معاون عمرانی استانداری کرمانشاه گفت: با تعهد قرارگاه خاتم‌الانبیا (ص) و کمک‌های مردمی ۱۰ هزار کانکس برای روستاهای زلزله‌زده استان کرمانشاه تهیه شده است


مجتبی نیک‌کردار با اشاره به اسکان موقت در روستاها اظهار داشت: قرارگاه خاتم‌الانبیا(ص) در روستاها 8100 کانکس تعهد داده را انجام داد و با 2000 کانکس اهدایی مردم در مجموع 10 هزار کانکس برای روستاها تهیه شد و اکنون بنیاد مسکن در حال لکه‌گیری در روستاها است و بنابراین اسکان موقت روستاها تا یک هفته آینده به اتمام می‌رسد.

نیک‌کردار با بیان اینکه در شهرها غیر از سرپل‌ذهاب که دارای ساختمانهای تخریبی بسیاری است مابقی شهرها مشکلی ندارند گفت: گروهی درخواست تسهیلات پنج میلیون تومانی بلاعوض را داشته‌اند و گروهی دیگر درخواست کانکس کرده‌اند که تاکنون 1000 مورد تحویل شده و عملیات تحویل کانکس همچنان ادامه دارد.

معاون عمرانی استانداری کرمانشاه افزود: در شهر سرپل‌ذهاب تعداد بسیاری درخواست تسهیلات بلاعوض داشته‌اند و بنابراین باید این تسهیلات پرداخت شود و در نهایت افراد باقی‌مانده کانکس را دریافت کنند و البته به طور همزمان کانکس نیز درحال توزیع است.

وی با بیان اینکه امید داریم اسکان موقت شهر سرپل‌ذهاب حداکثر تا یک ماه آینده به پایان برسد افزود: 500 نفر متقاضی تسهیلات بلاعوض برای اسکان موقت هستند که به مرور در حال دریافت هستند.

نیک‌کردار با بیان اینکه مستأجرانی که منزل آن‌ها تخریب شده باشد تسهیلات بلاعوض یا کانکس دریافت می‌کنند گفت: مستأجرانی که منزل آنها آسیب جزئی دیده و تعمیری است با هزینه تعمیر به منزل خود بازمی‌گردند.

نسخه قابل چاپ


پیوندها
leader.ir
president.ir
fvpresident.ir
rdcir.ir
nooras.com


             
              The Official Site of the Deputy Rural Development and deprived areas - first vice
معاونت توسعه روستائی و مناطق محروم - معاون اول رییس جمهور
روابط عمومی 4-88386040
خیابان نجات اللهی - بعد از چهارراه سپند - پلاک 162- معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری
دورنگار : 64454647 داخلی 1021        پست الکترونیکی : roostanews@iripo.ir