اخبار


نگاه ویژه دولت به بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر
مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان فارس گفت: دولت تدبیر و امید با حمایت کامل از این صندوق، نگاه ویژه ای به گسترده شدن چتر بیمه برای این گروه از اقشار مردم دارد.


 حسن کمالی شامگاه شنبه در سفر به شهرستان اقلید افزود: یکی از برنامه های مهم دولت تدبیر و امید، رسیدگی به مشکلات جامعه روستایی و عشایری و تلاش در جهت رفع آن است.
وی اظهار کرد: بنا بر تمهیدات صورت گرفته، دولت سهم دو برابری را نسبت به بیمه شدگان این صندوق پرداخت می کند و ضرورت دارد که مزایای این طرح به اطلاع کشاورزان، روستاییان و عشایر برسد.
مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان وعشایر فارس با اشاره به شرایط و فراوانی سختی کارو همچنین افزایش خطر حوادث و بیماری در روستاییان و عشایر گفت: دولت در سال ٨٣ و با وجود توان مالی ضعیف تر این قشر و اینکه تحت پوشش هیچ بیمه ای قرار نداشتند، تصمیم به حمایت بیمه ای از روستاییان و عشایر کشور گرفت.
کمالی ادامه داد: در این چارچوب، روستاییان و عشایر نیز همانند سایر بیمه شدگان صندوق های بیمه ای دیگر بازنشسته و از مزایای دیگر این صندوق بهره مند می شوند.
مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر فارس از نقش مهم رسانه ها در آگاهی بخشی از مزایای این طرح برای روستاییان و عشایر خبر داد و بر لزوم همراهی مسئولان محلی در اطلاع رسانی وافزایش آگاهی افراد از این طرح تأکید کرد.
فرماندار شهرستان اقلید نیز در این نشست با اشاره به اهمیت ارتقای بیمه های اجتماعی گفت: ارائه خدمات بیمه اجتماعی، سبب کاهش فقر، بهبود زیر ساختهای اقتصادی و در نتیجه باعث توسعه اقتصادی و اجتماعی در بخش کشاورزی، روستایی و عشایر می شود.
صالح مشتاقی لار افزود: دولت با رویکرد گسترش بیمه های اجتماعی در جهت کاهش فاصله طبقاتی بین جمعیت روستایی و شهری در راستای گسترش عدالت اجتماعی گام های بزرگی برداشته است.
وی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر را خدمتی ارزشمند به جامعه روستایی دانست و گفت: درشهرستان اقلید به دلیل جمعیت بالای روستایی و عشایری،لازم است میزان بیمه شدگان صندوق بیمه اجتماعی افزایش پیدا کند.
فرمانده اقلید ادامه داد :در حال حاضر حدود پنج هزار نفر از جمعیت جامعه روستایی و عشایری این شهرستان از مزایای بیمه اجتماعی برخوردار هستند.
وی ادامه داد: شمار افراد بیمه شده نسبت به کل جمعیت روستایی و عشایری اقلید عدد ناچیزی است و باید با تبلیغ و ترویج فرهنگ استفاده از مزایای بیمه اجتماعی زمینه گسترش مشارکت همه روستاییان و عشایر در استفاده از این موقعیت را فراهم کرد.
شهرستان اقلید در ٢٦٧ کیلومتری شمال شیراز قرار دارد.
نسخه قابل چاپ


پیوندها
leader.ir
president.ir
fvpresident.ir
rdcir.ir
nooras.com


             
              The Official Site of the Deputy Rural Development and deprived areas - first vice
معاونت توسعه روستائی و مناطق محروم - معاون اول رییس جمهور
روابط عمومی 4-88386040
خیابان نجات اللهی - بعد از چهارراه سپند - پلاک 162- معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری
دورنگار : 64454647 داخلی 1021        پست الکترونیکی : roostanews@iripo.ir