كوچك يا بزرگ كردن بخش :.اخبار


تسهیلات کم بهره به طرح های صنعتی مناطق روستایی پرداخت می شود
علی اصغر جمعه ای افزود: این طرح به منظور اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی دولت و حمایت از فعالان اقتصادی علاقمند به سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال در مناطق محروم روستایی و مجریان طرح های اشتغال محور در مناطق روستایی اجرا می شود.


وی اظهارداشت: تسهیلات مصوب کشوری این طرح 60 هزار میلیارد ریال بوده و طرح های اقتصادی و سرمایه گذاری تولیدی و اشتغال زا در مناطق روستایی و شهرهای کمتر از 10 هزار نفر جمعیت مشمول دریافت این تسهیلات هستند.
وی با بیان این که شهرک صنعتی سمنان مشمول دریافت تسهیلات6 درصدی مناطق کم برخوردار نیست ، یادآور شد: در صورت ایجاد نواحی صنعتی در سایر بخش های تابعه این شهرستان سرمایه گذاران و متقاضیان طرح های صنعتی این نواحی می توانند از این تسهیلات کم بهره برخوردار شوند.
رئیس اتاق بازرگانی استان سمنان ادامه داد : تسهیلات رونق تلاش بزرگ دولت تدبیر و امید، در شرایط رکود و کمبود اشتغال در کشور بود.
جمعه ای با بیان این که کمبود منابع مالی مهم ترین مساله تولیدکنندگان در شرایط کنونی است ، گفت : دولت تدبیر و امید به منظور تامین این نیاز واحدهای تولیدی، به پرداخت تسهیلات رونق پرداخت اقدام کرد و آمارها نشان می دهد که ایجاد اشتغال هدفگذاری شده در این برنامه محقق شده است.
در نیمه نخست امسال نرخ مشارکت اقتصادی استان سمنان 39.4 درصد بود و سهم شاغلان در بخش های مختلف اقتصادی استان سمنان در بخش خدمات بیش از 49 درصد، در بخش صنعت و معدن بیش از 33 درصد و در کشاورزی بیش از 18 درصد است.
در دولت تدبیر و امید تفاهم نامه اجرای 87 طرح با سرمایه گذاری 85 هزار میلیارد ریال با بخش خصوصی در استان سمنان امضا شده است.
بيشتر


پیوندها
نمایشگاه توانمندیهای روستاییان و عشایر
leader.ir
president.ir
parliran.ir
dolat.ir
fvpresident.ir
              The Official Site of the Deputy Rural Development and deprived areas - first vice
معاون توسعه روستائی و مناطق محروم - معاون اول رییس جمهور
 تهران - میدان پاستور - نهاد ریاست جمهوری 
   دورنگار : 66464205-021         پست الکترونیکی : 
roostanews@iripo.ir