كوچك يا بزرگ كردن بخش :.اخبار


رئیس بنیاد مستضعفان خبر داد:سهمیه ۲۰ میلیارد تومانی استان ها در تسهیلات اشتغال روستایی
رئیس بنیاد مستضعفان از اختصاص تسهیلات اشتغال به روستاییان کشور خبر داد و گفت: از این محل برای هر استان ۲۰ میلیارد تومان سهمیه در نظر گرفته شده است.


محمد سعیدی کیاصبح چهارشنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی اظهار داشت: امروز بالغ بر ۸۰۰ سند از اراضی بنیاد مستضعفان به مردم خراسان جنوبی واگذار می شود.

وی از اختصاص تسهیلات اشتغال به روستاییان کشور خبر داد و گفت: از این محل برای هر استان ۲۰ میلیارد تومان سهمیه در نظر گرفته شده است.

رئیس بنیاد مستضعفان کشور با بیان اینکه این طرح از سال گذشته آغاز شده است، عنوان داشت: در سال گذشته به دلیل عدم اشنایی این تسهیلات در استان ها جذب نشد برای همین سهمیه سال ۹۵ به سال جاری منتقل شده و بنابراین هر استان ۴۰ میلیارد تومان سهمیه خواهد داشت.

سعیدی کیا با بیان اینکه این تسهیلات برای تمامی روستاییان قابل جذب است، بیان داشت: نرخ سود تسهیلات ۱۸ درصد بوده که پنج درصد آن توسط بنیاد مستضعفان و بنیاد علوی و پنح درصد نیز توسط معاونت توسعه مناطق محروم ریاست جمهوری پرداخت خواهد شد و در واقع نرخ سود برای مصرف کننده هشت درصد تمام می شود.

وی با اشاره به اینکه در خراسان جنوبی  از محل این تسهیلات تاکنون ۲۰ میلیارد تومان به نتیجه رسیده است، عنوان داشت: در حال حاضر نیز ۱۰۶ طرح دیگر برای جذب این تسهیلات معرفی شده است.

رئیس بنیاد مستضعفان کشور ادامه داد: تاکنون بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان از این تسهیلات در خراسان حنوبی جذب شده است.

سعیدی کیا همچنین از  اضافه شدن سه میلیارد تومان به سهیمه استان خبر داد و گفت: علاوه بر این در بخش فرش نیز هر چقدر قابل جذب باشد به استان تخصیص خواهد یافت.

وی همچنین در خصوص ساخت استخر شنا در شهر خوسف با مشارکت استانداری قول مساعد داد.

بيشتر


پیوندها
نمایشگاه توانمندیهای روستاییان و عشایر
leader.ir
president.ir
parliran.ir
dolat.ir
fvpresident.ir


             
              The Official Site of the Deputy Rural Development and deprived areas - first vice
معاونت توسعه روستائی و مناطق محروم - معاون اول رییس جمهور
روابط عمومی 4-88386040
خیابان نجات اللهی - بعد از چهارراه سپند - پلاک 162- معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری
دورنگار : 64454647 داخلی 1021        پست الکترونیکی : roostanews@iripo.ir