كوچك يا بزرگ كردن بخش :.اخبار


52 هزار میلیارد ریال اعتبار برای توسعه روستاها در دولت یازدهم هزینه شد
معاون امور دهیاری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور گفت: 52 هزار میلیارد ریال اعتبار در سه سال فعالیت دولت تدبیر و امید در روستاهای کشور تزریق شده است.


سیدرضا جندقیان در نشست شورای اداری آران و بیدگل با بیان اینکه 81 هزار میلیارد ریال منابع دولتی از سال 82 تاکنون در روستاها هزینه شده است، افزود: اعتباری که در دولت یازدهم به روستاها تزریق شده 63 درصد کل منابع واریزی به روستاها از 14 سال گذشته تاکنون بوده است.
وی اظهار کرد: نخستین بار توسط دولت تدبیر و امید شاهد تغییر رویکرد نسبت به توسعه روستاها بودیم که بر اساس آن نگاه توسعه ای از پایین به بالا در نظر گرفته شد.
به گفته وی، این تغییر رویکرد بطورکامل، کارشناسی و با همت مردم و مسئولان شروع شده است و اثرات آن در سال های آینده قابل مشاهده خواهد بود.
جندقیان همچنین با اشاره به اقدام های ارزنده ای که پس از پیروزی انقلاب در روستاها انجام شده است،تصریح کرد: پیش از انقلاب حدود 200 کیلومتر راه روستایی در کشور وجود داشت که این رقم هم اینک به 13 هزار کیلومتر رسیده است.
معاون امور دهیاری های سازمان شهرداری ها و دهیاری ها با اشاره به نقش مهم دهیاری ها در تحقق اقتصاد مقاومتی گفت: نقش دهیاری ها در زمینه مدیریت و کاهش هزینه های مدیریت روستا از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
وی افزود: دهیاری ها در زمینه توانمندسازی جوامع محلی از طریق برنامه ریزی و اجرای آموزش های شغلی و مهارتی و همچنین توسعه اشتغال در روستا و تشویق اهالی به راه اندازی صندوق های اعتباری خُرد، نقش مهمی دارند.
نشست شورای اداری آران و بیدگل در سالن اجتماعات شهید عربیان این شهر برگزار شد. 

 
بيشتر


پیوندها
نمایشگاه توانمندیهای روستاییان و عشایر
leader.ir
president.ir
parliran.ir
dolat.ir
fvpresident.ir
              The Official Site of the Deputy Rural Development and deprived areas - first vice
معاون توسعه روستائی و مناطق محروم - معاون اول رییس جمهور
 تهران - میدان پاستور - نهاد ریاست جمهوری 
   دورنگار : 66464205-021         پست الکترونیکی : 
roostanews@iripo.ir