اخبار استان ها
روستا
1398/4/16 يكشنبه استاندار اردبیل: راه اندازی واحدهای راکد اشتغالزایی را تسریع ‌می‌کند بهنامجو روز یکشنبه درجلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان اردبیل گفت: برخی واحدهای تولیدی و صنعتی بنا به دلایلی راکد و یا نیمه فعال هستند که اقدام برای فعال کردن آنها توسط دستگاه های حوزه صنعت، معدن، گردشگری، کشاورزی و شهرک های صنعتی آغاز شده است.

استاندار اردبیل افزود: این واحدها با بازسازی و راه اندازی دوباره می توانند به عنوان واحد تولیدی با اشتغالزایی بالاتری فعالیت کنند.

وی فعال کردن کارخانه راکد چرم مغان را یکی از این اقدامات دانست و گفت: این واحد با بازسازی دوباره در اختیار شرکت های دانش بنیان و فناوران قرار می‌گیرد.

استاندار اردبیل با بیان اینکه فناوران جوان استان در زمینه های مختلف طرح های کاربردی ارائه کرده‌اند، خواستار بهره برداری از این طرح ها در حوزه های عمرانی و خدماتی شد.

بهنامجو در ادامه با تاکید بر تلاش بانک های عامل استان در خصوص پرداخت تسهیلات اشتغال گفت: در خصوص تسهیلات اشتغال روستایی تلاش می‌شود روستاییان و افراد تحت پوشش کمیته امداد در زمینه دامداری فعالیت کرده و میزان اشتغال در این بخش در روستاهای استان افزایش یابد.

وی ادامه داد: این اقدام بر اساس هماهنگی با معاونت توسعه روستایی ریاست جمهوری، بنیاد برکت و سازمان جهاد کشاورزی انجام و نسبت به اصلاح نژاد دام های استان اقدامات اساسی صورت می‌گیرد.

استاندار اردبیل اشتغال در این بخش با دام های اصلاح نژاد شده را گامی مهم در راستای افزایش میزان درآمد خانوارهای روستایی دانست.