اخبار استان ها
روستا
1398/4/18 سه شنبه زمینه اشتغال 265 خانواده روستایی تحت حمایت کمیته امداد استان بوشهر ایجاد شد مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر گفت: با اعطای تسهیلات سبب شد که زمینه اشتغال 265 خانواده روستایی تحت حمایت این نهاد در استان بوشهر ایجاد شود که با توجه به راهبری مناسب ایجاد اشتغال، شاهد ثبات همراه با درخواست ارتقاء زمینه شغلی ایجاد شده هستیم.

احمد لطفی صبح امروز در آیین قدردانی از تلاش های پست بانک استان بوشهر در زمینه ارائه تسهیلات اشتغال زایی به مددجویان کمیته امداد استان بوشهر، اظهار داشت: یکی از محوری ترین برنامه‌های کمیته امداد جهت توان افزایی خانواده های تحت پوشش، ارائه تسهیلات ارزان قیمت بانکی در جهت اشتغال است.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر افزود: در این راستا تفاهم نامه‌های مناسبی در قالب‌های مختلف با بانک‌‌های عامل امضاء شده که ماحاصل آن ارائه تسهیلات ارزان قیمت همراه با ایجاد اشتغال بوده است.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر تصریح کرد: بررسی های آماری نشان می‌دهد که در طی چندسال گذشته این تسهیلات، سبب شده تا روزنه‌های جدیدی در زندگی افراد بی بضاعت باز و کسب و کارهای مناسبی نیز ایجاد شود.

لطفی با اعلام این که در سال گذشته پست بانک استان بوشهر به 100 درصد تعهدات خود برای ایجاد اشتغال پایدار در این استان کمک کرده است، گفت: در سال گذشته این بانک حدود 10 میلیارد تومان در زمینه ارائه تسهیلات ارزان قیمت بانکی متعهد بوده که همه این میزان در کمترین زمان ممکن و با حذف فرایندهای غیر ضروری بروکراسی اداری پرداخت شده است.

وی ادامه داد: این تسهیلات سبب شد که زمینه اشتغال 265 خانواده تحت حمایت این نهاد در استان بوشهر ایجاد شود که با توجه به راهبری مناسب ایجاد اشتغال،  شاهد ثبات همراه با درخواست ارتقاء زمینه شغلی ایجاد شده هستیم.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر عنوان کرد: آمارهای اشتغال‌‌زایی برای خانواده های تحت حمایت این نهاد در روستاهای استان بوشهر نشان می‌دهد که در سال 97، یک هزار و 78 پرونده ایجاد اشتغال مددجویی در چهار بانک کشاورزی، پست بانک، توسعه تعاون و صندوق کارافرینی امید ایجاد شده است.

لطفی ادامه داد: با توجه به اعتبار 60 میلیارد تومانی ایحاد اشتغال از محل تسهیلات روستایی در سال 97 برای مددجویان کمیته امداد استان بوشهر، تاکنون 42 میلیارد تومان پرداخت و زمینه اشتغال یک هزار و 78 خانوار را فراهم کرده است.

وی با اعلام پرداخت 71 درصدی تسهیلات اشتغال زایی روستایی توسط چهار بانک عامل در استان بوشهر از سهمیه سال 97، بیان کرد: پیش بینی می‌شود که با وجود کامل شدن پرونده های مددجویان این نهاد توسط بانک‌های عامل، طی کمتر از دو ماه آینده 29 درصد اعتبارات باقی مانده نیز پرداخت شود.