معاونت توسعه روستایی
1399/5/27 دوشنبه معاون توسعه روستایی ریاست جمهوری در سفر به شهرستان ملایر؛از برخی طرحهای اشتغال روستایی بازدید کرد دکتر محمد امید ،معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری روز دوشنبه در سفر به شهرستان ملایر از تعدادی طرحهای اشتغال روستایی بازدید کرد.
بازدید  از طرح دامداری ملایر
محمد امید ،معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری در سفر به شهرستان ملایر از یک طرح دامداری واقع در روستای پیرمیشان به عنوان یکی از طرح‌های اشتغال روستایی در قالب ۲۰۰ طرح، ۲۰۰ روستا بازدید کرد.
معاون استاندار همدان و فرماندار ویژه ملایر در حاشیه این بازدید اظهار داشت: طرح اشتغال روستایی در قالب ۲۰۰ طرح، ۲۰۰ روستا از شهریور سال گذشته در این شهرستان آغاز شد که یک طرح الگویی و ابتکاری بود.
قدرت الله ولدی افزود: با همکاری دستگاه‌های اجرایی و سه دستگاه حمایتی کمیته امداد، بهزیستی و بنیاد شهید، تاکنون ۵۰۴ طرح در ۱۷۳ روستای ملایر اجرا شد که برای ۶۷۱ نفر اشتغال ایجاد کرد.
وی بیان کرد: کمیته امداد از این تعداد ۴۳۳ طرح را با رقم اعتبار ۱۸ میلیارد تومان در ۱۱۶ روستا اجرا کرد که برای ۶۰۰ نفر اشتغال ایجاد شده است.
فرماندار ویژه ملایر ادامه داد: ۵۴ طرح نیز توسط بهزیستی در ۴۸ روستا با اعتبار ۲ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان و اشتغالزایی ۵۴ نفر و ۱۷ طرح توسط بنیاد شهید در ۹ روستا با اعتبار یک میلیارد تومان و اشتغال ۱۷ نفر در سطح روستاهای ملایر اجرا شد که از اعتبار داخلی خود استفاده کردند.
ولدی افزود: بیشتر این طرح‌های اشتغالزایی با اعتباری بین ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان اجرایی شده است.
طرح دامداری ۲۶۰ راسی روستای پیرمیشان در قالب ۲۰۰ طرح، ۲۰۰ روستا اجرا شده است و ۵۰ میلیون تومان از محل اشتغال روستایی، ۲۰ میلیون تومان از تبصره ۱۶ و ۱۰ میلیون تومان هم از صندوق داخلی کمیته امداد اعتبار هزینه شده است و برای چهار نفر اشتغال ایجاد کرده است.
بازدید از کارگاه‌های خیاطی ملایر
دکتر محمد امید، معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رییس جمهوری در سفر به شهرستان ملایر از تعدادی کارگاه‌های خیاطی شهر اَزَندَریان بازدید کرد.
معاون استاندار همدان و فرماندار ویژه ملایر در حاشیه این بازدید اظهار داشت: در حال حاضر حدود ۲۰ هزار نفر در سطح این شهرستان در حرفه خیاطی مشغول به فعالیت هستند.
قدرت الله ولدی افزود: از این تعداد حدود ۶ هزار خیاط در شهر ازندریان فعالند که بیشتر در منازل و کارگاه‌های کوچک و در کنار خانواده‌های خود مشغول هستند.
وی پوشش بیمه‌ای، تسهیلات بانکی و نبود مکان و فضای مناسب را از عمده مشکلات این صنف عنوان و بیان کرد: امیدواریم با سفر دکتر امید به ملایر مشکل صنف خیاطان این شهرستان رفع شود.
فرماندار ویژه ملایر ادامه داد: با پیگیری‌های انجام شده احداث ناحیه صنعتی برای صنف خیاطان این شهرستان طراحی و قرار است امروز این طرح مصوب و به مرحله اجرا برسد.
ولدی گفت: پنج هکتار زمین در شهر ازندریان برای اجرای این ناحیه صنعتی پیش بینی شده و در صورت مصوب شدن، عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.
شهر ازندریان با حدود ۵۰۰ کارگاه فعال و ۶ هزار خیاط یکی از فعالترین شهرها در حرفه خیاطی است.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری به همراه مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید و مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی و استاندار همدان امروز به ملایر سفر کرده اند و بازدید از کارگاه‌های خیاطی، شهرک صنعتی مبلمان حاجی آباد و برگزاری نشست در فرمانداری ملایر از جمله برنامه‌های این سفر است


پیوندها
leader.ir
president.ir
fvpresident.ir
rdcir.ir
nooras.com


             
              The Official Site of the Deputy Rural Development and deprived areas - first vice
معاونت توسعه روستائی و مناطق محروم - معاون اول رییس جمهور
روابط عمومی 4-88386040
خیابان نجات اللهی - بعد از چهارراه سپند - پلاک 162- معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری
دورنگار : 64454647 داخلی 1021        پست الکترونیکی : roostanews@iripo.ir