معاونت توسعه روستايي
1396/11/21 شنبه رضوی:تسهیلات اشتغالزایی با سود 4تا 10 درصد به روستاییان پرداخت می شود معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری گفت: تسهیلات ویژه اشتغال روستاییان با سود چهار تا 10 درصد برای روستاییان کشور درنظر گرفته شده است.  سید ابوالفضل رضوی روز پنجشنبه در گردهمایی سران ایلات و طوایف عشایر استان سمنان در سالن اجتماعات جهادکشاورزی استان سمنان، گفت: این تسهیلات ویژه اشتغال روستاییان برای روستاییان مرزنشین با سود چهار درصد ، سایر روستاییان با سود 6 درصد و برای شهروندان شهرهای زیر 10 هزار نفر جمعیت 10 درصد است و محل اجرای طرح، سند ملکی روستاییان و عشایر و یا سند واحد مسکونی به عنوان وثیقه این تسهیلات از روستاییان پذیرفته می شود.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری با تاکید بر توجه ویژه به عشایر و روستاییان در دولت تدبیر و امید، گفت: ارایه لایحه دولت به مجلس شورای اسلامی درباره طرح تسهیلات ارزان قیمت برای ایجاد اشتغال و درآمد پایدار عشایر و روستاییان بی‌نظیرترین اقدام دولت در حمایت از عشایر و روستاییان بوده است.
وی با بیان این که سرانه دام عشایر استان سمنان337 راس است، گفت: با توجه به سرانه دام این استان، ایجاد کشتارگاه صنعتی می تواند تاثیر قابل توجهی در افزایش درآمد عشایر و دامداران داشته باشد.
رضوی با بیان این که میزان سرانه با سوادی عشایر استان سمنان بیش از 72درصد است، خاطرنشان کرد: تشکیل شرکت های دانش بنیان نقش مهمی در درآمدزایی و حفظ قوم و قبیله عشایری و روستایی دارد.
وی بیان کرد: دولت از هر گونه طرح در قالب شرکت تعاونی حمایت می کند و عرصه را برای فعالیت جوانان تسهیل کرده است.
با حضور معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری 2 طرح عمرانی و اقتصادی در روستاهای سمنان شامل 65 واحد مسکونی در روستای حسن آباد با 30 میلیارد ریال و خانه بهداشت روستای رکن آباد با نام شهید عبدالجواد خیرخواهان با 2 میلیارد و 400 میلیون ریال اعتبار آغاز شد و از چند طرح مجتمع کشاورزی و پرورش پرورش شتر مرغ بازدید کرد.
در این گردهمایی کرمعلی قندالی رئیس سازمان امورعشایری کشور، سید شهاب الدین چاوشی استاندار و جمعی از مسوولان استان سمنان حضور داشتند، عشایر استان سمنان با داشتن بیش از یک میلیون راس دام سبک، سالانه 9 هزار و 300 تن گوشت قرمز به ارزش بیش از سه هزار و 600 میلیارد ریال تولید می کنند.


پیوندها
leader.ir
president.ir
fvpresident.ir
rdcir.ir
nooras.com


             
              The Official Site of the Deputy Rural Development and deprived areas - first vice
معاونت توسعه روستائی و مناطق محروم - معاون اول رییس جمهور
روابط عمومی 4-88386040
خیابان نجات اللهی - بعد از چهارراه سپند - پلاک 162- معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری
دورنگار : 64454647 داخلی 1021        پست الکترونیکی : roostanews@iripo.ir