روستا
1397/5/3 چهارشنبه معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور خبر داد بهره‌مندی 32 هزار روستا از اینترنت پرسرعت/مخالفت‌ برخی‌ها با اینترنت پرسرعت روستاها معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری با اشاره به اینکه تا سال 96 نزدیک به 27 هزار روستا از اینترنت پرسرعت بهره‌مند شده‌اند،گفت: امروز بیش از 32 هزار روستا از اینترنت پر سرعت برخوردار هستند.

در تشریح لزوم گسترش اینترنت در سطح روستاها به عنوان یک نیاز روستانشینان گفت: در سال هایی برخی برای بهره مندی روستاییان از آب لوله کشی مخالفت می‌کردند و امروز به حمدالله مخالفت‌های این موضوع از بین رفته و آب لوله کشی را همه نیاز روستایی می‌دانند؛ در حال حاضر نیز برخی برای بهره‌مندی روستاها از اینترنت پرسرعت مخالفت می کنند.

وی افزود: بی تردید اینترنت برای روستاها یک نیاز مبرم است؛ چرا که اینترنت ابزاری برای اقتصاد روستا و ابزار آگاهی روستایی از بازارهای داخلی و بین المللی است. بنابراین یکی از مسائلی است که در دولت‌های 11 و 12 به آن توجه جدی شده است به شکلی که امروز بیش از 32 هزار روستا از اینترنت پر سرعت بهره‌مند شده‌اند.

رضوی ادامه داد: قطعا علی رغم برخی مخالفت‌ها تلاش خواهیم کرد تمام روستاهای کشور از اینترنت پر سرعت بهره‌مند شوند و از این مسیر روستایان از بازارهای داخلی و خارجی در جهت فروش محصولات خود بهره‌مند شوند.



پیوندها
leader.ir
president.ir
fvpresident.ir
rdcir.ir
nooras.com


             
              The Official Site of the Deputy Rural Development and deprived areas - first vice
معاونت توسعه روستائی و مناطق محروم - معاون اول رییس جمهور
روابط عمومی 4-88386040
خیابان نجات اللهی - بعد از چهارراه سپند - پلاک 162- معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری
دورنگار : 64454647 داخلی 1021        پست الکترونیکی : roostanews@iripo.ir