تلاش برای صاحبخانه شدن ایتام روستائی
معاون توسعه روستائی و مناطق محروم ریاست جمهوری گفت: تلاش داریم ایتام روستائی را در این دولت صاحبخانه کنیم و تسهیلات نیز توسط دولت بازپرداخت می شود؛ اشتغال و مسکن دو بال توانمندسازی خانوارهای تحت پوشش هستند.


"محمد امید" امروز در کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه گذاری استان کرمان با حضور رییس کمیته امداد کشور با اشاره به اینکه فعالیت استان کرمان در حوزه اشغال روستائی شتاب خوبی گرفته، افزود: رویکرد کمیته امداد توانمندسازی است و امروز حدود 50 درصد اعتبارات امداد به این سمت می رود و در این حوزه بسیار خوب عمل کرده است.

وی افزود: مشکل اشتغال کشور ما، مالی نیست. منابع زیادی وجود دارد اما عدم انسجام و هماهنگی وجود دارد و بحث مجوزها و روند اداری موجب گرفتاری است.

امید با اشاره به اینکه باید طرح های اشتغال کوچک دیده شود، تصریح کرد: در حال حاضر مسکن ایتام روستائی را مدیریت می کنیم و بیش از 4000 میلیارد تومان پیش بینی کرده ایم و کمیته امداد نزدیک به 20 هزار واحد لیست داده و بخشی از آمار برای مددجویان بهزیستی است.

معاون نهاد ریاست جمهوری اظهار کرد: تلاش داریم ایتام روستائی را در این دولت صاحبخانه کنیم و تسهیلات نیز توسط دولت بازپرداخت می شود؛ اشتغال و مسکن دو بال توانمندسازی خانوارهای تحت پوشش هستند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه دولت در سه سال گذشته 18 هزار میلیارد تومان برای زیرساخت روستاها کمک کرده، گفت: دهیاران اختیارات خوبی در روستاها دارند و باید برای بحث استخدام دهیاران فکر کنیم و این وضعیت را به سامان مناسبی برسانیم.

امید بیان کرد: شرایط کشور می تواند به سمتی برود که تحولات خوبی در مناطق محروم و روستاها داشته باشیم و امروز مهم ترین کار برای روستاهای کشور اشتغال است.

وی تصریح کرد: روستای پایدار روستائی است که در آن تولید و اشتغال باشد که آن روستای موفق و هدف ماست و باید هه کمک کنیم تا به این درجه برسیم.

دکتر"علی زینی وند" استاندار کرمان نیز در این جلس گفت: استان کرمان ظرفیت جذب منابع اشتغال روستائی را دارد و براساس طرح منظومه های روستائی می دانیم باید در روستاها چه کاری انجام بدهیم.

وی افزود: مصرف روزانه مرغ در استان کرمان حدود 220 تن و تولید استان 120 تن است و حدود 45 درصد کمبود تولید مرغ داریم.

زینی ند تصریح کرد: وزیر جهاد کشاورزی برای تامین کسری به استان مجوز داده و اگر در زمینه ایجاد مرغداری در روستاها تسهیلات داده شود، طی دو سال می توانیم مصرف و تولید مرغ در استان را متوازن کنیم.

وی در ادامه با اشاره به اینکه همدلی و همگرایی خوبی در استان کرمان وجود دارد، گفت: فضای کسب و کار استان رو به بهبود است و در سفرهای شهرستانی، 80 درصد از تصمیمات گرفته شده در زمینه حل مسئله اشتغال روستایی بوده است.پیوندها
leader.ir
president.ir
fvpresident.ir
rdcir.ir
nooras.com


             
              The Official Site of the Deputy Rural Development and deprived areas - first vice
معاونت توسعه روستائی و مناطق محروم - معاون اول رییس جمهور
روابط عمومی 4-88386040
خیابان نجات اللهی - بعد از چهارراه سپند - پلاک 162- معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری
دورنگار : 64454647 داخلی 1021        پست الکترونیکی : roostanews@iripo.ir