روستا

روستا

روستا
1398/7/15 دوشنبه دکتر امید در همایش ملی روز روستا و عشایر؛ ۱۴۰ هزار فرصت شغلی در روستاهای کشور ایجاد شد معاون توسعه روستایی ریاست جمهوری عصر امروز در ششمین همایش روز ملی روستا و عشایر در استان خراسان جنوبی گفت: قرار بر این شد تا این مناسبت خارج از تهران برگزار شود که برای نخستین بار این کار در خراسان جنوبی عملیاتی شد.

دکتر امید با بیان اینکه در کشور 62 هزار روستا و آبادی وجود دارد، عنوان کرد: از این تعداد 39 هزار جزو روستاهایی هستند که جمعیت آنها بالای 20 خانوار است.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور گفت: از از جمعیت 21 میلیونی روستاهای کشور 20 میلیون نفر در روستاهای بالای 20 خانوار ساکن هستند.

دکتر امید ادامه داد: آمار خدمات نظام در روستاها مبین این واقعیت است که کارهای بسیار خوبی از ابتدای انقلاب تا الان اتفاق افتاده است.

وی افزود: در بخش آب، برق، راه، مسکن، آموزش و ساخت مدارس روستایی و طرح‌هادی کارهای بسسار مطلوب و خوبی در روستاهای کشور صورت گرفته است.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور گفت: در دولت یازدهم و دوازدهم در برخی بخش‌ها خدمات ما بالای 90 درصد است.

دکتر امید با بیان اینکه در برق‌رسانی به روستاها بالای 95 درصد کار انجام شده است، افزود: در حال حاضر هدف ما‌ تنها برق‌رسانی روستاهای 10 خانواری است..

وی گازرسانی به روستاها را 82 درصد عنوان کرد و گفت: قرار است تا پایان دولت گاز به تمام روستاهای کشور برسد.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور با بیان اینکه در حال حاضر 25 هزار روستا گاز دارند گفت: این رقم تا قبل از این دولت تنها 8 هزار روستا بود.

دکتر امید با بیان اینکه در بخش شبکه ملی اطلاعات روستایی رشد 900 درصدی را داشتیم، افزود: 91 درصد روستاهای بالای 20 خانوار در حال حاضر به شبکه ملی اطلاعات وصل هستند که تا سال آینده به پوشش صددرصدی می‌رسد.

وی با بیان اینکه اشتغال روستائیان خیلی مهم است و کار زیاد روی آن شده، گفت: جمهوری اسلامی در عرصه کار به روستائیان کارهای زیادی انجام داده و در برخی موارد حتی اقدامات انجام شده توجیه اقتصادی نداشته اما انجام شده است.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور بیان کرد: بزرگترین کاری که در دولت دوازدهم انجام و باعث تثبیت روستاها شده به حق اشتغال روستائیان است.

دکتر امید گفت: با مکاتبه جهانگیری با رهبر معظم انقلاب 1.5 میلیون دلار از منابع صندوق توسعه ملی برای اشتغال روستائیان اختصاص یافته است.

وی از ایجاد بیش از 140 هزار فرصت شغلی در روستاهای کشور خبر داد و گفت: سهم اشتغال روستائیان در سال 97 به بالای 25 درصد رسیده که قبل از دولت این رقم بین 3 تا 4 درصد بوده است.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور با بیان اینکه در بخش بوم‌گردی نیز قبل از دولت 200 واحد بود که امروز به بالای دو هزار و 500 واحد بوم‌گردی رسیده است.پیوندها
leader.ir
president.ir
fvpresident.ir
rdcir.ir
nooras.com


             
              The Official Site of the Deputy Rural Development and deprived areas - first vice
معاونت توسعه روستائی و مناطق محروم - معاون اول رییس جمهور
روابط عمومی 4-88386040
خیابان نجات اللهی - بعد از چهارراه سپند - پلاک 162- معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری
دورنگار : 64454647 داخلی 1021        پست الکترونیکی : roostanews@iripo.ir