01
1397/12/25 شنبه دکتر امید در استان بوشهر: 180 هزار میلیارد ریال به توسعه واشتغال روستایی اختصاص یافت معاون توسعه روستایی ریاست جمهوری گفت: با تدبیر دولت 180 هزار میلیارد ریال از محل منابع صندوق توسعه ملی به توسعه روستاها و مناطق محروم و ایجاد اشتغال برای روستاییان کشور اختصاص یافته است. دکتر امید عصر شنبه در نشست شورای اداری شهرستان تنگستان استان بوشهر افزود: تسهیلات یادشده برای نقاط مرزی با بهره چهار درصد و نقاط غیرمرزی با بهره 6 درصد و بازپرداخت 6 ساله است که پرداخت این تسهیلات در چهار دهه گذشته بی سابقه بوده است.
وی یادآورشد: تنها راه برون رفت از شرایط فعلی کشور در عرصه کلان و منطقه ای توجه به تولید و اشتغال است و اجرای هر برنامه و کاری درکشور مسیر صحیح آن اشتغال جوانان است.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری اظهارداشت:رسیدگی به امر اشتغال و برطرف کردن مشکل بیکاری از اولویت های دولت دوازدهم است.
دکتر امید گفت: آمار بیکاری موجود درجامعه بیانگر بی توجهی به موضوع اشتغال در سال های گذشته است.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری گفت: براساس آمارها نظام جمهوری اسلامی در ایجاد زیرساخت ها در مناطق مختلف کشور به خصوص مناطق محروم و روستاها کارهای مهم و گام های بسیار خوبی برداشته شده است.
دکتر امید ادامه داد: در زمان حاضر دولت برای هر انشعاب گاز در مناطق روستایی 120 میلیون ریال سوبسید می دهد تا به شبکه گاز متصل شود.
وی یادآور شد: استان بوشهر از یک پتانسیل فوق العاده بالایی برخورد است به گونه ای که تمام فاکتورهای پیشرفت وتوسعه ای یک کشور در استان بوشهر وجود دارد.
دکتر امید گفت: باید از ظرفیت پارس جنوبی، دریا و ساحل بسیار طولانی و کشاورزی در راستای رفع مشکلات استان بهره برد.
وی افزود: پروژه های کلانی استانداری برای سفر دوم رئیس جمهوری به استان بوشهر مشخص کرده است اما براساس دستور رئیس جمهوری در هریک از شهرستانهای استان چند پروژه دیگرکه مورد اتفاق مسئولان شهرستانهاست مشخص تا با دید اولویت در این سفر مصوب و اجرایی شود.
همچنین در این جلسه نماینده مردم شهرستان های دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: شهرستان تنگستان از محروم ترین وکمتر توسعه یافته ترین شهرستانهای استان بوشهر است.
سید کمال الدین شهریاری افزود: برعکس همه شهرهای کشور 70 درصد مردم شهرستان تنگستان روستانشین و تنها 30 درصد شهرنشین هستند.
وی بیان کرد: شهر اهرم به عنوان مرکز شهرستان حدود 55 سال است به شهر ارتقا یافته اما هنوز جمعیت آن به 20 هزار نفر نرسیده و تنها 15 هزار نفر جمعیت دارد.
شهریاری ادامه داد: باتوجه به اینکه اشتغال غالب شهرستان تنگستان نخلداری و باغداری است به همین دلیل شهر اهرم از درآمد سرانه بسیار پائینی برخوردار است و این امر علت عقب ماندگی شهر و شهرستان شده است.
وی افزود: تنگستان با دارا بودن ساحل می تواند در زمینه شیلات، سفاری وگردشگری دریایی منبع بسیارخوبی برای درآمد زایی و اشتغال باشد اما به علت سرمایه گذاری نکردن در زیرساخت ها از جمله لایروبی اسکله ها و ایجاد پس کرانه موجب شده تا این بنادر از ظرفیت بالایی برای شناور ها، صیادی، تجارت و گردشگری برخوردار نباشد. 
شهریاری گفت: تنگستان در بخش کشاورزی با وجود روخانه های فصلی که در زمان بارندگی پرآب هستند و موجب بحران، سیل زدگی وتخریب درمعابر، مزارع و پل ها شهرستان می شود ولی این آب حاصل از بارندگی به علت نزدیکی به دریا و نبود سد روانه دریا می شود.
وی از نماینده عالی دولت در جلسه خواست به موضوع احداث 2 سد حیاتی خائیز و باهوش اهرم عنایت ویژه ای داشته باشد چون احداث سد خائیز و باهوش 2 بحران سیل زدگی در زمستان و دیگری کم آبی در تابستان را از تنگستان دور می کند.
فرماندار تنگستان نیز عنوان کرد: حضور رئیس جمهوری در استان بوشهر فرصت بسیار مغتنمی است که بتوانیم از این فرصت برای رفع مشکلات استفاده کنیم.
عبدالحسن رفیعی پور افزود: امید می رود در این سفر بتوانیم مشکلاتی که گریبان گیر شهرستان تنگستان است با تدابیر استاندار بوشهر و همراهی خوب مدیران و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی گره گشائی شود.
وی اظهار داشت: تنگستان با وجود کمک ها و تامین اعتبارات بسیار خوبی که بخصوص در دولت تدبیر و امید و درچند سال گذشته صورت گرفته در مسیر رشد و توسعه قرار گرفته ولی نیاز به حمایت و کمک به زیر ساخت های آن دارد.
فرماندارتنگستان ادامه داد: بروز حوادث ناگوار در راه های ارتباطی یکی از مشکلات اساسی شهرستان تنگستان است که دغدغه اکثر مردم هم در حوزه راه ارتباطی بوشهر- دلوار- دیر که مسیر بسیار پر تردد و حادثه خیز است و با توجه به اینکه این پروژه راکد مانده نیاز به تامین اعتبار دارد.
وی افزود: راه ارتباطی اهرم - برازجان یکی از راههای اصلی و ارتباطی این شهرستان است که این پروژه نیمه فعال است و نیاز به تزریق اعتبار دارد .
فرماندار تنگستان گفت: 35 واحد اموزشی تخریبی در شهرستان تنگستان وجود دارد که نیازمند بازسازی است.
وی ادامه داد: در حوزه تسهیلات اشتغال روستایی تاکنون بالغ بر 230 میلیارد ریال به این شهرستان پرداخت شده و مقام سوم استان دراین بخش را دارد.
16 نفر از اعضای کابینه به نمایندگی از دولت وارد بوشهر شده اند و با شرکت در نشست های شورای اداری شهرستان ها با مطالبات مردمی و مشکلات این استان برای طرح در هیات دولت آشنا خواهند شد.
همچنین محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهوری نیز عصر روز شنبه وارد استان بوشهر شده و در نشست های جداگانه با فعالان سیاسی، تجار و بازرگانان به گفت وگو نشسته است.
در سفررئیس جمهوری به استان بوشهر وزیران نیرو، جهاد کشاورزی، صنعت و معدن، بهداشت و درمان، فناوری و اطلاعات، رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و مسئولان شرکت ملی گاز، شماری از پروژه های مهم و زیرساختی دراین استان را کلنگ زنی و افتتاح می کنند.
قرار است ساعت 10صبح فردا رییس جمهوری با حضور در اجتماع باشکوه مردم در استادیوم ورزشی شهدای کارگر کنگان با آنان سخن بگوید.


پیوندها
leader.ir
president.ir
fvpresident.ir
rdcir.ir
nooras.com


             
              The Official Site of the Deputy Rural Development and deprived areas - first vice
معاونت توسعه روستائی و مناطق محروم - معاون اول رییس جمهور
روابط عمومی 4-88386040
خیابان نجات اللهی - بعد از چهارراه سپند - پلاک 162- معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری
دورنگار : 64454647 داخلی 1021        پست الکترونیکی : roostanews@iripo.ir