روستا
1398/4/23 يكشنبه دکتر امید در استان خراسان شمالی: ۸۵ و ۹۰ درصد برخورداری از گاز و خدمات مخابراتی در روستاها کارنامه دولت را درخشان کرده است معاون توسعه روستایی ریاست جمهوری روز یکشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان فاروج با اشاره به خدمت انجام گرفته برای روستاها در سطح کشور بیان داشت: مجموعه نظام بعد از پیروزی انقلاب به گواه مراجع آماری و تحلیلی نه در سطح کشور که در سطح جهان، در روستاها و مناطق محروم فعالیت های چشمگیری داشته که از جمله برخورداری 100 درصدی 38 هزار روستای بالای 20 خانوار از زیر ساخت های مورد نیاز برای زندگی است.

دکتر امید افزود: حتی اگر ملاک آمار را 60 هزار روستای کشور هم قلمداد کنیم 95 درصد روستاها از خدمات زیر بنایی برق، 80 درصد از راه و 85 درصد از گاز برخوردار شده اند.

معاون توسعه روستایی ریاست جمهوری ادامه داد: تحقق اشتغال پایدار روستایی و عشایری هم با تصویب اختصاص یک و نیم میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی، نقطه عطفی در این بخش بود که بعد از تصویب در سال 96، در سال 97 تخصیص یافت که از 18 هزار میلیارد تومان بیش از 8 هزار میلیارد تومان آن هزینه شده است و سهم خراسان شمالی در این بخش 319 میلیارد تومان بوده است.

وی عنوان کرد: به رغم اینکه خراسان شمالی یک و نیم درصد جمعیت کشور را به خود اختصاص داده اما  3.5 درصد این تسهیلات را به خود اختصاص داده است.

دکتر امید، ایجاد 150 هزار فرصت شغلی از این اعتبارات برای اهالی روستاها را از نقاط عطف خدمات نظام و دولت به مردم دانست و بیان داشت: سهم اشتغال روستائیان در سبد اشتغال کشور 25 درصد رشد داشته و شاهد مهاجرت معکوس هم بوده ایم.

وی با بیان اینکه رویکرد در این سفر تحقق حداقل سه مطالبه مربوط به هر شهرستان است، گفت: مطالباتی در خصوص طرح های آبرسانی، راه روستایی، استخر ورزشی، مجتمع فرهنگی هنری فرهنگ و ارشاد اسلامی، سالن های ورزشی کارگران و تیتکانلو ... مطرح شده است که در نشست با مسئولان شهرستان در تهران، این مطالبات ساماندهی شده و امکان افزایش طرح ها از سه به عددهای بیشتر هم می تواند فراهم شود.

نماینده مردم فاروج و قوچان در مجلس شورای اسلامی هم در این جلسه گفت: پیش از سفر هیئت دولت دیدارهایی در سطح وزارتخانه ها و سازمان هایی همچون وزارت کشور، فرهنگ و ارشاد، بهزیستی و... انجام شده تا مصوبات سفر دولت برای شهرستان به تناسب مطالبات مردم باشد.

هادی شوشتری افزود: ظرف 20 روز آینده جلسه ای در تهران برای پیگیری مصوبات سفر هیئت دولت به استان خراسان شمالی و شهرستان فاروج برگزار می کنیم تا  با این مصوبات شاهد ارتقا شاخص ها باشیم.

بعد از این جلسه با حضور معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور و مسئولان استانی و شهرستانی، سردخانه  دو منظوره خط تولید قوطی کنسرو و انبار شرکت کشت و صنعت مزرعه سبز خرم (توسعه – تجهیز و تکمیل زنجیره تولید) با سرمایه گذاری 240 میلیارد ریال و اشتغالزایی 45 نفر افتتاح شد.پیوندها
leader.ir
president.ir
fvpresident.ir
rdcir.ir
nooras.com


             
              The Official Site of the Deputy Rural Development and deprived areas - first vice
معاونت توسعه روستائی و مناطق محروم - معاون اول رییس جمهور
روابط عمومی 4-88386040
خیابان نجات اللهی - بعد از چهارراه سپند - پلاک 162- معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری
دورنگار : 64454647 داخلی 1021        پست الکترونیکی : roostanews@iripo.ir