روستا
1397/4/14 پنجشنبه معاون توسعه روستایی نهاد ریاست جمهوری خبر داد ۲۵۲ میلیاردتومان تسهیلات اشتغال‌ روستایی در حساب بانکهای کرمانشاه معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری گفت: ۲۵۲ میلیاردتومان تسهیلات اشتغال‌ روستایی در حساب بانکهای کرمانشاه است.

سید ابوالفضل رضوی امروز پنجشنبه در نشست کارگروه اشتغال استان کرمانشاه مسئله بیکاری را یکی از معضلات مشکل‌زا عنوان کرد و اظهار داشت: حل این معضل بعنی حل مشکل سیاسی، امنیتی، اجتماعی و فرهنگی اما متاسفانه مورد کم توجهی قرار گرفته است.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری با بیان اینکه امروز بسیاری از مسئولین صندلی دوست هستند تا مسئولیت‌پذیر افزود: همانطور که امام(ره) همواره تاکید داشتند هر فرد متعهد به نظام باید سعی کند در محدوده وظایفش عمل کند در غیر اینصورت احتمال فروپاشی نظام حتمی است.

رضوی تصریح کرد: به تعبیر بنده استان کرمانشاه ثروتمند توسعه نیافته است و همه کسانی که دور این میز گرد هم آمدیم به نوعی مقصر این عدم توسعه هستیم.

وی ارتباط با مردم را مهمترین اصل توسعه یافتگی هر منطقه دانست و گفت: دستگاههای ما اعتبار آموزشی را می گیرند اما گزارشی از برگزاری دوره ها ندارند و معلوم نیست این هزینه ها کجا می رود.

این مسئول اظهار داشت: طبیعت استان کرمانشاه، قرار گرفتن در مسیر زوار کربلا، طبیعت بکر گردشگری، کشاورزی و دامپروی از مواردی است که با مورد توجه قرار گرفتن می تواند درآمدزایی داشته باشد و سبب توسعه استان شود.

وی با تاکید بر ارتقاء امکانات روستاها گفت: یکی از مشکلات این است که ما قصد داریم روستاییان به روش سنتی تولید و فروش داشته باشند در این زمینه باید از طریق بازار مجازی اقدام کنیم و سعی کنیم استارت آپ ها را فعال کنیم.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری اذعان داشت: اقتصاد فعال، پویا و پایدار با مشارکت نردم امکان پذیر است.

رضوی در ادامه سخنانش اظهار داشت: بر اساس ماده ۱۳۲ قانون مالیاتهای مستقیم، ۵ سال معافیت مالیات بر نرخ صفر برای تمام واحدها در روستاها و نقاط محروم داریم که باید از آن استفاده شود.

وی با بیان اینکه اعتبار پروژه ها در روستاها تا سقف ۱۵ میلیارد تومان است، خاطرنشان کرد: معافیت مالیاتی به شهرک های صنعتی تعلق نمی گیرد بلکه به ناحیه صنعتی تعلق می گیرد.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری تعهد معاونت توسعه را طبق ماده ۲۷ قانون برنامه ششم توسعه ۳۸۴ هزار شغل در مناطق روستایی و عشایری عنوان کرد و افزود: باید طی امسال به این مهم توجه ویژه داشته باشیم.

رضوی ادامه داد: امروز از ۵۰۴ میلیارد تومان سهم استان ۵۰ درصد در اختیار استان قرار دارد یعنی باید ۲۵۲ میلیارد تومان بانکها موجودی داشته باشند.

وی افزود: اگر استان کرمانشاه زودتر از دیگر استانها ۷۰ درصد را جذب کند ۳۰ درصد باقیمانده را نیز به آنها می دهیم اگر آن را به موقع جذب نکرد ۳۰ درصد دیگر را به استانهای دیگر که زودتر برای جذب اقدام کردند واگذار می کنیم.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری بیان داشت: استان کرمانشاه باید شرکت پیشران توسعه محلی مرکب از افراد صاحب تجربه، فکر واندیشه، مورد اعتماد مردم و کارآفرین تشکیل دهد تا کارها را انجام دهند و پروژه ها را به مردم ارائه کنند تا به توسعه پایدار برسد.پیوندها
leader.ir
president.ir
fvpresident.ir
rdcir.ir
nooras.com


             
              The Official Site of the Deputy Rural Development and deprived areas - first vice
معاونت توسعه روستائی و مناطق محروم - معاون اول رییس جمهور
روابط عمومی 4-88386040
خیابان نجات اللهی - بعد از چهارراه سپند - پلاک 162- معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری
دورنگار : 64454647 داخلی 1021        پست الکترونیکی : roostanews@iripo.ir