روستا
1397/2/24 دوشنبه معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری: نظام پیچیده اداری مهم‌ترین مانع برای توسعه کسب و کار در مناطق محروم است/توجه به مطالبه مردم روستاها برای سند دار شدن املاک معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری گفت: نظام پیچیده اداری یکی از مهم‌ترین موانع برای توسعه کسب و کار همچنین پرداخت تسهیلات اشتغال است.

ابوالفضل رضوی امشب در کارگروه تخصصی اشتغال که با حضور مدیران استانی در سالن جلسات استانداری آذربایجان غربی در ارومیه برگزار شد، اظهار کرد: اینکه املاک مناطق روستایی فاقد سند مالکیت هستند موجب محروم شدن آنها از ارزش افزوده می‌شود و همین موضوع یکی از دلایل پیگیری آنها برای شهر شدن روستا‌ی‌شان هست.

وی یکی از مهم‌ترین مشکلات متقاضیان تسهیلات اشتغال در مناطق روستایی را نداشتن وثیقه ملکی دانست و گفت: بانک سینا برای این موضوع راهکاری اندیشیده است به طوری که چنانچه مالکیت یک فرد برای یک ملک توسط فرماندار یا بخشدار تایید شود امکان استفاده از آن به عنوان وثیقه وجود دارد.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری اظهار کرد: بانک‌ها فقط وثیقه‌های موجود در آئین‌نامه‌ها را می‌توانند از متقاضیان تسهیلات درخواست کنند به طوری که غیر از این باشد موضوع فوق ناشی از ضعف نظارتی فرماندار و بخشدار است که این تخلف را به صورت مکتوب و مستند گزارش نداده‌اند.

این مسئول خاطرنشان کرد: بانک‌ها با لحاظ سقف سرمایه در گردش به ارزش یک میلیارد تومان با کارمزد 10 درصد و بازگشت سرمایه در مدت 18 درصد تسهیلات را به متقاضیان روستایی پرداخت کنند؛ گاهی مطالبی شنیده می‌شود که در شهرها برای قرار دادن محل پروژه در ناحیه صنعتی اصرار وجود دارد که این موضوع تخلف است.

وی اظهار کرد: این تسهیلات از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی پرداخت می‌شود به طوری که رهبر معظم انقلاب برای این اقدامات اجازه داده‌اند مجلس نیز تصویب کرده است بنابراین دولت با دید باز برای گشودن گره از مشکلات مردم گام بردارد.پیوندها
leader.ir
president.ir
fvpresident.ir
rdcir.ir
nooras.com


             
              The Official Site of the Deputy Rural Development and deprived areas - first vice
معاونت توسعه روستائی و مناطق محروم - معاون اول رییس جمهور
روابط عمومی 4-88386040
خیابان نجات اللهی - بعد از چهارراه سپند - پلاک 162- معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری
دورنگار : 64454647 داخلی 1021        پست الکترونیکی : roostanews@iripo.ir