روستا
1396/8/23 سه شنبه در جلسه ستاد بحران در کرمانشاه؛ رحمانی فضلی: آسیب دیدن ۱۹۰۰ روستا و ۷ شهرستان استان کرمانشاه / آب، برق و گاز باید تا فردا وصل شود وزیر کشور گفت: ‌۱۹۰۰ روستا و هفت شهرستان در استان کرمانشاه به‌دلیل وقوع زلزله آسیب دیده‌اند. عبدالرضا رحمانی فضلی دیشب در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران کرمانشاه که در استانداری برگزار شد، اظهار داشت: دامنه جغرافیایی وقوع زلزله وسیع بود و به‌دلیل وقوع در شب تنها امکان ارسال امکانات زمینی بود ولی امدادرسانی هوایی از صبح زود انجام شد.

وزیر کشور با بیان اینکه بحث امدادرسانی به مصدومان و مجروحان کار بزرگی انجام شده است، گفت: مقام معظم رهبری در پیامشان جان مردم را اولویت خطاب کردند و رئیس‌جمهور نیز از دقایق نخست پیگیر وضعیت بودند.

رحمانی فضلی با ابراز اینکه وضعیت چادر در مناطق زلزله‌زده مناسب نیست، افزود:‌ امشب 20هزار چادر به منطقه ارسال می‌شود که توزیع این چادرها بسیار مهم است و دستگاه‌های استانی نیز هرچه می‌توانند چادر توزیع کنند.

وزیر کشور تصریح کرد: مسئله آب باید برطرف شود و تا ظهر فردا در لوله‌ها آب باشد و تانکرها نیز برای توزیع آب به‌تعداد کافی در مناطق زلزله‌زده وجود داشته باشد و برق مناطق قطع‌شده نیز باید تا فردا ظهر وصل شود زیرا به‌عنوان مثال برق 263 روستا قطع است.

رحمانی فضلی خاطرنشان کرد: باید آب معدنی به‌تعداد کافی تدارک دیده شود و نانوایی‌ها نیز باید باز باشند و از فردا صبح شروع به پخت نان کنند که در نقاط کمبود نیز سازمان غله 200هزار نان توزیع خواهد کرد.

وزیر کشور افزود: گاز نیز پس از نشت‌یابی باید تا صبح وصل شود.
بيشتر


پیوندها
نمایشگاه توانمندیهای روستاییان و عشایر
leader.ir
president.ir
parliran.ir
dolat.ir
fvpresident.ir


             
              The Official Site of the Deputy Rural Development and deprived areas - first vice
معاونت توسعه روستائی و مناطق محروم - معاون اول رییس جمهور
روابط عمومی 4-88386040
خیابان نجات اللهی - بعد از چهارراه سپند - پلاک 162- معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری
دورنگار : 64454647 داخلی 1021        پست الکترونیکی : roostanews@iripo.ir