روستا
1397/7/23 دوشنبه دکتر رضوی درکارگروه تخصصی توسعه روستایی و اشتغال استان سمنان: دولت تدبیر و امید تنها دولتیست که لایحه ای خاص روستاییان و عشایر به مجلس تقدیم کرد نشست مشترک کارگروه تخصصی توسعه روستایی و عشایری و کارگروه تخصصی اشتغال استان سمنان با حضور معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری برگزارشد.  نشست مشترک کارگروه تخصصی توسعه روستایی و عشایری و کارگروه تخصصی اشتغال استان سمنان با حضور معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری برگزارشد.

  در این نشست شهاب، مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری سمنان درخصوص اقدامات انجام شده در استان سمنان درحوزه اشتغال روستایی گزارشی ارائه داد.

 
در ادامه نیز جمعی از کارآفرینان و سرمایه‌گذاران در بخش روستایی استان سمنان نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود رادرخصوص موانع توسعه روستاها در این استان بیان داشتند.
 


 معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری در ادامه نشست گفت: این دولت یکی از مظلومترین دولت ها در کشور است.هیچ دولتی به طور خاص در مورد روستائیان و عشایر به مانند دولت تدبیر و امید لایحه دو فوریتی به مجلس نبرده است.

دکتر رضوی ادامه داد: هیچ دولتی لایحه ای مخصوص روستائیان و عشایر و در جهت رفع مشکلات معیشتی و فرهنگی آن ها و به شکل دو فوریتی نفرستاده است و افزود این دولت یکی از مظلومترین دولت ها در کشور است و تهمت اشرافیگری به این دولت عین بی انصافی است.

وی در این جلسه با اشاره به مفهوم توسعه در روستاها و مناطق محروم کشور یادآور شد: اگر جامعه ای پویا نباشد، عدالت اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی معنایی ندارد و جامعه ناپایدار تشکیل می شود که اصلاح برخی قوانین مثلا در حوزه تعیین حریم روستایی برای توسعه روستاها در شرایط فعلی امری ضروری است.

سید ابوالفضل رضوی با بیان برخی از آفات یک جامعه ناپایدار تصریح کرد: در جامعه ناپایدار، امکان برقراری قانون، نظم و توسعه پایدار وجود ندارد و آینده نگری کم و جامعه دچار لغزش می شود.
 
وی انسان آموزش محور را عامل اساسی توسعه یافتگی فردی و اجتماعی برشمرد و افزود: انسان توسعه یافته نیاز به توان افزایی و توان اصلاحی دارد تا با رعایت نظم و قانون بتواند برای رشد و تعالی جامعه شهری و روستایی کوشش کند.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور با اشاره به مباحثی از فرمایشات امام خمینی(ره) در صحیفه امام(ره) در رابطه با انتقاد از مسئولین عنوان کرد: اصل هشتم قانون اساسی به صراحت در باب ارتقای فرهنگ انتقاد در جامعه تاکید دارد که متاسفانه یکی از مشکلات اساسی کشور، این موضوع است که برخی از مسئولین و مردم به درستی حق دولت به مردم و حق مردم به دولت را نمی دانند.

دکتر رضوی با بیان این نکته که یکی از بهترین مسئولیت دوران خدمتگزاری خود خدمت به مردم روستا و عشایر بوده تاکید کرد: یکی از مظلومترین روسای جمهور و دولت های نظام مقدس جمهوری اسلامی، دولت دکتر روحانی بوده و هیچ دولتی به طور خاص در مورد توجه به معیشت و محرومیت زدایی روستائیان و عشایر، لایحه دوفوریتی به مجلس نفرستاده و به دنبال تصویب و اجرای آن نبوده که نشان از شناخت دردها و مشکلات روستاییان و عشایر است و تهمت برخی مبنی بر اشرافی گری دولت عین بی انصافی اس.

وی در پایان سخنان خود در گزارشی به فرایند اجرای طرح تسهیلات روستایی و عشایری در کشور و استان سمنان پرداخت و با قدردانی از زحمات استاندار سمنان و مجموعه دست اندرکاران اجرای این طرح در استان خاطرنشان کرد: استان سمنان در زمینه جذب اعتبارات و تسهیلات این طرح ها توفیقات مناسبی داشته که انتظار می رود با رفع برخی نواقص در جهت پیشبرد اهداف این طرح گام های ارزشمندی برداشته شود./

 


پیوندها
leader.ir
president.ir
fvpresident.ir
rdcir.ir
nooras.com


             
              The Official Site of the Deputy Rural Development and deprived areas - first vice
معاونت توسعه روستائی و مناطق محروم - معاون اول رییس جمهور
روابط عمومی 4-88386040
خیابان نجات اللهی - بعد از چهارراه سپند - پلاک 162- معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری
دورنگار : 64454647 داخلی 1021        پست الکترونیکی : roostanews@iripo.ir