سايت روستا

2.jpg
1396/12/21 دوشنبه جلسه ساماندهی امور مشمولین امریه مامور به دستگاههای اجرایی کشور برگزار شد در این جلسه که با حضور دکتر رضوی معاون توسعه روستایی ریاست جمهوری، سردار کمالی جانشین اداره سرمایه های انسانی ستاد کل نیروهای مسلح ، سردار فرحی فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموزی ستاد کل نیروهای مسلح ، دکتر کریمی و نمایندگان دستگاه های اجرایی کشور برگزار شد به ارائه توضیحات و بحث و بررسی مشکلات و پیشنهادات در زمینه سربازان امریه پرداخته شد. سردار کمالی با بیان این مطلب که سالیانه بیست هزار نفر سرباز متخصص و بیست و دو هزار نفر سرباز برای یگان های حفاظت دستگاه های غیر نظامی معرفی می کنیم گفت: هدف از نظام وظیفه عمومی در ایران زمینه برای مشارکت مردم در امر امنیت می باشد که با ورود نیروهای تخصصیی هزینه ها را کاهش می دهد. معرفی نیروهای متخصص به دستگاههای غیر دولتی با سه هدف کمک به دولت با تخصص جوانان ، محرومیت زدایی و اشتغال زایی در کشور می باشد . حدود هشتاد دستگاه دولتی از سربازان امریه استفاده می کنند که در سال 97 با بررسی آنها سهمیه ها را متوقف یا افزایش و کاهش می دهیم.
در ادامه سردار فرحی با معرفی قرارگاه مرکزی مهارت آموزی و فعالیت های آن با بیان اینکه سالانه 400 هزار سرباز به کشور خدمت می کنند که طی امسال حدود 100 هزار سرباز آموزش های لازم را پشت سر گذاشتند و دارای گواهینامه مهارتی شدند که برای ورود به بازار کار آماده هستند. همچنین برای سال آینده برنامه ریزی برای آموزش  200 هزار سرباز انجام شده است
همچنین دکتر رضوی با بیان این مطلب که دولت مخالف اشتغال و به کارگیری نیروهای امریه بعد از پایان خدمت سربازی هست افزود نیروهای متخصص باید به شرکت های خصوصی معرفی شوند. همچنین این معاونت از دستگاه هایی که حق بیمه و حقوق نیروهای امریه را پرداخت نکرده است حمایت نخواهد کرد. همچنین نیروهای بیکار بالای دیپلم 63 درصد بیکاران را تشکیل می دهند که نشان از نبود مهارت در بین جوانان می باشد که مهارت آموزی باید در دستور کار قرار گیرد.
 


پیوندها
leader.ir
president.ir
fvpresident.ir
rdcir.ir
nooras.com


             
              The Official Site of the Deputy Rural Development and deprived areas - first vice
معاونت توسعه روستائی و مناطق محروم - معاون اول رییس جمهور
روابط عمومی 4-88386040
خیابان نجات اللهی - بعد از چهارراه سپند - پلاک 162- معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری
دورنگار : 64454647 داخلی 1021        پست الکترونیکی : roostanews@iripo.ir