روستا

روستا

روستا

روستا

روستا

روستا

روستا
1398/8/14 سه شنبه دیدار و گفتگوی دکتر امید با نماینده برنامه عمران سازمان ملل متحد در ایران در این دیدار که صبح امروز سه شنبه در محل معاونت توسعه روستایی ریاست جمهوری برگزار شد،دکتر امید به همراه معاونین و مدیران کل با نماینده مقیم برنامه عمران سازمان ملل متحد در ایران جناب آقای کلادیو پروویداس و هیأت همراه درخصوص مسائل مربوط به حوزه توسعه روستایی نشست و گفتگو داشتند. در ابتدا این جلسه پروویداس نماینده undp گفت: 6 ماه پیش به ایران آمده و فعالیتشان بر روی رفع  فقر و مشکلات اجتماعی است و با توجه به اینکه سبقه  40سال حضور و فعالیت در ایران را دارد می گوید اقدامات کشورهای دیگر در این زمینه تجربه ای برای ما شده و ایران می تواند از این تجارب به نفع خود استفاده کند.
وی ادامه داد: با خدمات محمد یونس در کشور بنگلادش برای صندوق خرد و اقدامات ارزشمند ایشان در زمینه منابع مالی و توسعه ای، همکاری های فردی و سیاستهای راهبردی می توانیم در این زمینه کمک و شریک دولت جمهوری اسلامی ایران باشیم.
دکتر امید در ادامه این نشست با ابراز تمایل برای استفاده از منابع undp و مشارکت در اجرای طرح ها در روستاها گفت: علاقمندیم در چارچوب توافقات هر چه سریعتر پیش برویم و امید داریم با حضور تیم متخصص همراه جنابعالی در اجرای تفاهمنامه اقدامات لازم صورت پذیرد.
معاون توسعه روستایی ومناطق محروم ریاست جمهوری با بیان اینکه بعد از انقلاب به روستاها و مناطق محروم توجهات خوبی شده و در زمینه زیرساخت روستاها،آب،برق،گاز،بهداشت،آموزش،فضاهای آموزشی و ورزشی اقدامات ارزشمندی صورت گرفته است که این یکی از افتخارات بزرگ برای کشور ما محسوب می شود.
وی ادامه داد: در بحث ایجاد اشتغال در روستاهای ایران، دولت دوازدهم  یک و نیم میلیارد دلار از منابع صندوق ذخیره ارزی کشور را اختصاص داده است که این امر موجب رونق در بخش اقتصاد روستاها شده است.
دکتر امید درخصوص نحوه همکاری با undp عنوان کرد: استفاده از الگوهای موفق سازمان ملل در بخش توسعه و تبادل کارشناسان نخبه و کاردان دو طرف می تواند مورد نظر جهت برنامه ریزی درآینده باشد.
آقای کلادیو پروویداس نماینده مقیم برنامه عمران سازمان ملل متحد در ایران، در ادامه این نشست عنوان کرد: درمدتی که در کشور شما هستم به این نتیجه رسیده ام که پتانسیل و ظرفیت بالایی برای رسیدن به توسعه و رفع محرومیت ها وجود دارد.
نماینده برنامه عمران سازمان ملل متحد در ایران افزود: 
طی چند ماه گذشته همکاری مناسبی با آقایان مهندس معراجی و مهندس مهدوی از مدیران معاونت توسعه روستایی داشته ام و ثمره آن برنامه ریزی برای انجام یک پروژه مشترک خواهد بود و قرار است آقای محمد یونس از کشور بنگلادش به ایران سفر کند و با استفاده از تجربیات ایشان و توان کارشناسی مجموعه معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری ایران بتوانیم استراتژی توسعه منطقه ای روستایی را تدوین و جهت رسیدن به توسعه و پیشرفت مدنظر، ارائه نماییم.


پیوندها
leader.ir
president.ir
fvpresident.ir
rdcir.ir
nooras.com


             
              The Official Site of the Deputy Rural Development and deprived areas - first vice
معاونت توسعه روستائی و مناطق محروم - معاون اول رییس جمهور
روابط عمومی 4-88386040
خیابان نجات اللهی - بعد از چهارراه سپند - پلاک 162- معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری
دورنگار : 64454647 داخلی 1021        پست الکترونیکی : roostanews@iripo.ir