روستا
1398/4/19 چهارشنبه دکتر امید در استان همدان: 7 درصد ظرفیت گردشگری دنیا در اختیار ایران / سهم گردشگر خارجی به یک‌هزارم هم نمی‌رسد معاون توسعه روستایی ریاست جمهوری با بیان اینکه بیش از هفت درصد ظرفیت گردشگری دنیا در اختیار ایران است گفت: متاسفانه سهم گردشگر خارجی به یک‌هزارم هم نمی‌رسد که باید در این زمینه کار بیشتری انجام شود.

دکتر امید بعد از ظهر امروز در آیین گشایش مرکز هتلداری و گردشگری غرب کشور با بیان اینکه رشد استان همدان به صورت همه‌جانبه مشهود است اظهار کرد: امروزه همدان در جذب منابع اشتغال و کاهش نرخ بیکاری جزو استان‌های پیشرو کشور است.

وی افزود: با افتتاح این مرکز رویکرد مجموعه حوزه سازمان فنی و حرفه‌ای به سمت و سوی ایجاد مراکز مهارت‌آموزی و تخصصی پیش رفته که می‌تواند یک رویکرد ارزشمند و موثر باشد.

معاون توسعه روستایی ریاست جمهوری ادامه داد: در هفت نقطه کشور در هر نقطه به فراخور ظرفیت‌ها در صنایع دستی و گردشگری کارهای تخصصی باید انجام شود و از ظرفیت‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری استفاده شود.

وی با اشاره به اینکه با اینگونه اقدامات بخش خصوصی ورود پیدا می‌کند که همین می‌تواند زمینه زیرساختی صنعت گردشگری و اقتصاد را در استان شکوفا کند تصریح کرد: یکی از رسالت‌های قانون برنامه پنجم و ششم توسعه تلاش در ورود بخش خصوصی و سرمایه‌گذار خارجی است.

دکتر امید با تاکید بر اینکه ورود بخش خصوصی با اعتبارات و هزینه‌های جاری سازمان فنی و حرفه‌ای می‌تواند کمک حال دولت در شرایط کنونی باشد خاطرنشان کرد: خوشبختانه امروز استان همدان در عرصه گردشگری بالنده است.

وی با بیان اینکه مرکز آموزش هتلداری و گردشگری غرب کشور می‌تواند به عنوان یک بستر ارزشمند در زمینه هتلداری و گردشگری استان و در جذب گردشگر موثر باشد بیان کرد: بیش از هفت درصد ظرفیت گردشگری در اختیار ایران است.

معاون توسعه روستایی مناطق محروم رئیس جمهور گفت: این موارد جاذبه‌های طبیعی و میراثی را شامل می‌شود اما سهم ایران از گردشگر خارجی به یک‌هزارم هم نمی‌رسد.

وی ادامه داد: اگر برابر بهره‌مندی‌ها هفت درصد جاذبه‌های گردشگری را در اختیار داشته باشیم و به تبع آن هفت درصد گردشگران خارجی را نیز داشته باشیم یک عدد بسیار بالا می‌شود.

دکتر امید با بیان اینکه جذب حتی یک درصد شمار گردشگران خارجی نیز عدد قابل توجهی است گفت: از یک‌میلیارد و 400 میلیون گردشگر عدد یک درصد 140 میلیون را شامل می‌شود که کم نیست.

معاون توسعه روستایی ریاست جمهوری گفت: کشورهای همسایه ایران در این زمینه خیلی کار کرده‌اند، ایران نیز می‌تواند با حفظ جایگاه و شئون و فرهنگ بسیار غنی و اصول دینی خود از این ظرفیت بهره‌مند شود.پیوندها
leader.ir
president.ir
fvpresident.ir
rdcir.ir
nooras.com


             
              The Official Site of the Deputy Rural Development and deprived areas - first vice
معاونت توسعه روستائی و مناطق محروم - معاون اول رییس جمهور
روابط عمومی 4-88386040
خیابان نجات اللهی - بعد از چهارراه سپند - پلاک 162- معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری
دورنگار : 64454647 داخلی 1021        پست الکترونیکی : roostanews@iripo.ir