روستا
1397/7/15 يكشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه مطرح شد؛ ​ توسعه روستا‌ها با بیش از ۳ هزار میلیارد وام اشتغال دکتر رضوی: تاکنون ۳۲۹۳ میلیارد تومان وام و اعتبارات با هدف ایجاد اشتغال و توسعه مناطق روستایی به روستاییان و عشایر پرداخت شده است. سید ابوالفضل رضوی در جلسه خبری امروز که به مناسبت 15 مهر روز روستا و عشایر برگزار شد با اشاره به اینکه از سال های 96 - 95 تاکنون 4700 میلیارد تومان از طرح های توسعه و تولیدات روستایی با بانک های عامل عقد قرارداد شده است افزود: براساس آمارهای موجود 93 هزار و 22 نفر در پی فعالیت واحدهای تولیدی و صنعتی در روستاها و مناطق محروم شاغل شدند.

وی افزود: بیش از 65 هزار شغل پایدار برای روستائیان، کشاورزان و عشایر ایجاد شده است.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری گفت: از محل اعتبارات بانک سینا و توافق نامه با بنیاد مستضعفان از سال 96 تاکنون حدود 920 میلیارد تومان نیز برای اجرای طرح های تولیدی و صنعتی در روستاها اختصاص یافته و برای 9 هزار نفر اشتغال ایجاد شده است.

رضوی افزود: از لحاظ ارزش میزان تسهیلات پرداخت شده استان های تهران، فارس، قم، مرکزی و آذربایجان شرقی بیشترین جذب سرمایه را داشتند.

وی گفت: از لحاظ ایجاد اشتغال به ترتیب استان های فارس، کرمانشاه، خراسان رضوی و گیلان رتبه های اول تا چهارم را در اختیار دارند.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری افزود: 45 درصد اعتبارات توسعه روستایی در بخش کشاورزی، 15 درصد در بخش شرکت های دانش بنیان و خدمات فناوری اطلاعات، 10 درصد در بخش صنعت و معدن، 10 درصد صنایع دستی و 10 درصد دیگر نیز در بخش گردشگری سرمایه گذاری شده است.

رضوی گفت: استان گلستان بیشترین میزان جذب اعتبارات را در زمینه اجرای طرح های اشتغال زا در بخش گردشگری دارد این استان بیش از 6 میلیارد تومان از محل اجرای طرح های گردشگری درآمد داشته است.

وی همچنین از ثبت ملی و جهانی هنرهای دستی سوزن دوزی و ملیله دوزی خبر داد و افزود: ورزش های بومی و محلی و روش های درمان سنتی نیز از دیگر مواردی است که ثبت ملی و جهانی خواهد شد.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری روستائیان و عشایر را تولید کننده فرهنگ، آداب و سنن هنر و صنایع دستی دانست و گفت: سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال در بخش صنایع دستی از اولویت های این معاونت برای توسعه روستاها است.

رضوی افزود: اولویت تخصیص اعتبارات علاوه بر گردشگری و صنایع دستی به دامداری صنعتی، گلخانه، آبیاری تحت فشار، صنایع تبدیلی و تکمیلی و معدن اختصاص دارد.

وی همچنین از برگزاری همایش ملی روز روستا و عشایر در هفدهم مهر خبر داد و گفت: در نمایشگاه جانبی این همایش مصادیق عملیاتی اشتغال پایدار روستا و عشایر در معرض دید قرار می گیرد./پیوندها
leader.ir
president.ir
fvpresident.ir
rdcir.ir
nooras.com


             
              The Official Site of the Deputy Rural Development and deprived areas - first vice
معاونت توسعه روستائی و مناطق محروم - معاون اول رییس جمهور
روابط عمومی 4-88386040
خیابان نجات اللهی - بعد از چهارراه سپند - پلاک 162- معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری
دورنگار : 64454647 داخلی 1021        پست الکترونیکی : roostanews@iripo.ir