روستا
1398/4/15 شنبه دکتر امید در نشست سراسری دهیاران استان مرکزی: ۱۵۰هزار شغل با بهره گیری از تسهیلات اشتغال روستایی ایجاد می شود معاون توسعه روستایی ریاست جمهوری عصر شنبه در همایش آموزشی- توجیهی دهیاران استان مرکزی به مناسبت گرامیداشت روز دهیار، در اراک اظهار داشت: این میزان فرصت شغلی در کشور نرخ بیکاری در سطح روستاها را تا سه درصد کاهش می دهد.

دکتر امید افزود: در سال گذشته سهم اشتغال روستایی از سبد اشتغال کشور با رشد ۲۵ درصدی همراه بوده است.

وی بیان کرد: اشتغال روستایی یا قانون اشتغال روستایی و عشایر یکی از اقدامات مهم دولت دوازدهم به شمار می رود.

معاون توسعه روستایی ریاست جمهوری اظهار کرد: دولت نزدیک به ۱۸ هزار میلیارد تومان از محل صندوق توسعه ملی برای اشتغال روستاییان اختصاص داده است و از مجموع این اعتبار تاکنون ۸ هزار میلیارد تومان برای اشتغال پایدار روستایی جذب شده است.

وی گفت: تا به امروز شرایط دهیاری ها بهبود پیدا کرده است و توجه مجلس، دولت، وزارت کشور باید نسبت به امور دهیاری ها افزایش پیدا کند تا شاهد مسیر رو به رشدی باشیم.

معاون توسعه روستایی ریاست جمهوری ادامه داد: دهیاران از نقش موثری در عمران و آبادی روستا برخوردار هستند. در ۳۸ هزار روستا در کل کشور ۹۵ درصد دهیاران فعال هستند و خدمات بسیاری را در راستای توسعه، عمران و آبادانی روستاها انجام می دهند.

دکتر امید تاکید کرد: قانون دهیاری ها، یکی از تجربیات موفق در اداره امور کشور و واگذار کردن امور کشور به مردم است.

معاون توسعه روستایی ریاست جمهوری افزود: خواسته های دهیاران برای اعتلای روستا و مجموعه روستاها را با مساعدت مدیران استان، وزارت کشور، مسئولین امور دهیاران کشور پیگیری کرده و در دستور کار قرار می دهیم تا اجرایی و عملیاتی شود.پیوندها
leader.ir
president.ir
fvpresident.ir
rdcir.ir
nooras.com


             
              The Official Site of the Deputy Rural Development and deprived areas - first vice
معاونت توسعه روستائی و مناطق محروم - معاون اول رییس جمهور
روابط عمومی 4-88386040
خیابان نجات اللهی - بعد از چهارراه سپند - پلاک 162- معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری
دورنگار : 64454647 داخلی 1021        پست الکترونیکی : roostanews@iripo.ir