روستا
1396/8/17 چهارشنبه معاون توسعه روستایی نهاد ریاست جمهوری در گفتگو با تدبیر24 شتاب اشتغالزایی در مناطق روستایی/300هزار شغل درسال 96 امروز چند میلیون خانوار ما با فقر دست و پنجه نرم می کنند اما هیچ گاه عقاید و شخصیت و بزرگی خود را با پول معاوضه نمی کنند. ممکن است عده انگشت شماری این کار را انجام دهند اما ما باید به فکر درآمد افزایی مردم باشیم
سید ابوالفضل رضوی معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور در گفتگو با خبرنگار تدبیر24 در خصوص بحث اشتغال در مناطق محروم گفت :مهمترین دغدغه مقامات کشور بحث اشتغال است. اشتغال یک عظم ملی را می طلبد و مردان میدانی و عمل می خواهد. در مورد روستاها می توانیم بگوییم که یا غفلت داشتیم یا برنامه نداشتیم. نگاه ما این بود که اشتغال روستایی به ایجاد زیر ساخت ها در روستا کفایت می کند.
در سال 1395 با همکاری همه دستگاهها توانستیم 156 هزار شغل ایجاد کنیم. ما این برنامه را داریم که برای سال 96 بین 280 تا 300 هزار شغل ایجاد کنیم که با تصویب آینن نامه اجرایی 1.5 میلیارد دلار برداشت از صندوق توسعه ملی این برنامه شتاب می گیرد و گمان من این است که با برنامه ای که در برنامه ششم توسعه تکلیف شده است متوسط شغل سالانه برای روستاییان و عشایر 384 هزار نفر باشد و در صورتی که بتوانیم مسائل و مشکلات 5 هزار روستا را هم در سال حل کنیم انشالله این برنامه محقق خواهد شد.
رضوی در خصوص فرهنگ سازی اقتصادی در مناطق روستایی به خبرنگار ما گفت : مردم ما مردم بزرگی هستند. امروز چند میلیون خانوار ما با فقر دست و پنجه نرم می کنند اما هیچ گاه عقاید و شخصیت و بزرگی خود را با پول معاوضه نمی کنند. ممکن است عده انگشت شماری این کار را انجام دهند اما ما باید به فکر درآمد افزایی مردم باشیم. این وظیفه حکومت است که مردم زندگی مناسب و درخور شان خود را داشته باشند. از پیامبر پرسیدند آزاد ترین مردم چه کسی است؟ پیامبر فرمودند آزاد ترین مردم بی نیاز ترین آنها است.
بيشتر


پیوندها
نمایشگاه توانمندیهای روستاییان و عشایر
leader.ir
president.ir
parliran.ir
dolat.ir
fvpresident.ir


             
              The Official Site of the Deputy Rural Development and deprived areas - first vice
معاونت توسعه روستائی و مناطق محروم - معاون اول رییس جمهور
روابط عمومی 4-88386040
خیابان نجات اللهی - بعد از چهارراه سپند - پلاک 162- معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری
دورنگار : 64454647 داخلی 1021        پست الکترونیکی : roostanews@iripo.ir