روستا

روستا

روستا

روستا

روستا

روستا

روستا

روستا
1397/8/26 شنبه خداحافظی دکتر رضوی از معاونت توسعه روستایی ریاست جمهوری در پی ابلاغ قانون منع بکارگیری بازنشستگان، سید ابوالفضل رضوی بعد از ۴ سال تلاش در عرصه توسعه و اشتغال روستایی از معاونت توسعه روستایی ریاست جمهوری خداحافظی کرد. در پی ابلاغ قانون منع بکارگیری بازنشستگان، سید ابوالفضل رضوی بعد از ۴ سال تلاش در عرصه توسعه و اشتغال روستایی از معاونت توسعه روستایی ریاست جمهوری خداحافظی کرد.
سید ابوالفضل رضوی که سابقه ۱۲ سال نمایندگی مجلس را در کارنامه کاری خود دارد، بیش از ۴ سال تلاش خستگی ناپذیر در جایگاه معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری و در پی ابلاغ قانون منع بکارگیری بازنشستگان از سمت خود کناره‌گیری و خداحافظی کرد.

تصویب و اجرای قانون اشتغال پایدار روستایی

وی در دوره معاونت بیش از 4 ساله خود، توانست اقدامات شایانی را در حوزه توسعه و اشتغال روستایی انجام دهد.
بدون شک، تصویب و اجرای قانون اشتغال پایدار روستایی یکی از مهم‌ترین خدمات رضوی در جهت توسعه روستاها بوده است.
در سایه این تلاش‌ها، ۱٫۵ میلیارد دلار از منابع صندوق توسعه ملی برای توسعه اشتغال پایدار در روستاها و مناطق محروم اختصاص یافت و نتیجه آن کاهش آمار بیکاری در روستاها و حتی مهاجرت معکوس به روستاها بود.
 سید ابوالفضل رضوی همچنین در جذب و هم‌افزایی دستگاه‌های اجرایی برای توسعه روستاها نقش ویژه‌ای را ایفا کرد، به عنوان مثال با مشارکت معاونت توسعه روستایی، بنیاد مستضعفان و بانک سینا، ۱۴ هزار میلیارد ریال، وام‌ اشتغال روستایی با سود ۸ درصد در اختیار ۱۴۰۰ نفر از کارآفرینان روستایی قرار گرفت.
 سفرهای استانی
 وی که تاکید زیادی بر مردمی کردن اقتصاد دارد، سفرهای استانی زیادی را در طول دوره معاونت خود به استان‌ها داشت و از نزدیک در جریان مشکلات واحد‌های تولیدی و اشتغالزا قرار گرفت و در جهت حل آن‌ها از هیچ کوششی دریغ نکرد. 
پایبندی به قانون
رضوی در آخرین روز حضور خود در معاونت توسعه روستایی، خود را پایبند به قانون دانست و یکی از مشکلات جوامع توسعه نیافته را قانون گریزی عنوان کرد و از افرادی که سعی در استثنا کردن خود از قانون دارند، انتقاد کرد.
سید ابوالفضل رضوی مسیری که معاونت توسعه روستایی در خدمت رسانی به روستاییان و عشایر طی کرد را خداپسندانه و مردم پسندانه عنوان کرد و با اشاره به اقدامات این معاونت در آموزش، اشتغال آفرینی و توان افزایی جامعه روستایی، ایجاد جامعه پایدار روستایی را ثمره آن دانست.
وی از همکاران خود در معاونت توسعه روستایی درخواست کرد معاون جدید توسعه روستایی را در ادامه دادن این مسیر یاری نمایند.
رضوی در پایان با اشاره به تشکیل خانه روستا، از ادامه همکاری خود با روستاییان و مدیران حوزه روستایی خبرداد.
در این مراسم، مدیران و کارکنان معاونت توسعه روستایی با اهدای لوح تقدیر از خدمات ۴ ساله دکتر رضوی قدردانی کردند.
  پیش از این نیز رییس بنیاد مستضعفان ، مدیرعامل و رئیس هیات مدیره صندوق کارآفرینی امید با اهدای تقدیرنامه‌ای از خدمات ۴ ساله سید ابوالفضل رضوی تقدیر کرده و توفیقات روزافزون وی را از درگاه خداوند متعال خواستار شده بودند.

 


پیوندها
leader.ir
president.ir
fvpresident.ir
rdcir.ir
nooras.com


             
              The Official Site of the Deputy Rural Development and deprived areas - first vice
معاونت توسعه روستائی و مناطق محروم - معاون اول رییس جمهور
روابط عمومی 4-88386040
خیابان نجات اللهی - بعد از چهارراه سپند - پلاک 162- معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری
دورنگار : 64454647 داخلی 1021        پست الکترونیکی : roostanews@iripo.ir