01

02

03

04

05

06

07

08

09
1398/3/7 سه شنبه دکتر امید در نشست بررسی وضعیت دامپروری کشور: واردات دام مولد متناسب با شرایط و اقلیم زیستی کشور انجام می‌گیرد معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری عنوان کرد: واردات دام مولد متناسب با شرایط و اقلیم زیستی کشور انجام و در اختیار متقاضیان قرار می گیرد.

دکترامید در جلسه ساماندهی و بررسی راهکارهای تامین دام مولد و پربازده بمنظور افزایش درآمد روستاییان کشور تصریح کرد: این مهم با هدف ایجاد اشتغال پایدار جوانان روستایی و تأمین تسهیلات بانکی مورد نیاز صورت می‌گیرد.

وی از تخصیص اعتبارات ویژه در بخش دامپروری خبر داد و تاکید کرد: برای اجرای طرح‌های تولید و اشتغال بخش کشاورزی و دامپروری مشکل منابع مالی نداریم.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری ادامه داد: به دلیل نیاز کشور بهتأمین گوشت قرمز به طرح‌های دامپروری به خصوص دام‌های مولد توجه ویژه ای داریم و در این خصوص اعتبارات بخش دامپروری نیز مورد تجدید نظر قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه استفاده از دام‌هایی با بهره وری بیشتر مورد تاکید است، عنوان کرد: در طرح‌های دامپروری باید زنجیره‌ای کامل از پرورش دام مولد گرفته تا پرواربندی، بسته بندی، بازاریابی و صنایع تبدیلی در نظر گرفته شود.

دکترامید در این زمینه استان اردبیل را یکی از مناطق مستعد کشور دانست و یادآور شد که اردبیل در اجرای طرح‌های دامپروری پایلوت کشور می‌شود.

بهنام جو، استاندار اردبیل هم که در این جلسه حضور داشت عنوان کرد: متاسفانه به علت اقتصادی نبودن مشاغل روستایی از جمله دامداری های سنتی و یا نگهداری دام های بومی کم بازده، شاهد مهاجرت بی رویه از روستا به شهر هستیم که همین امر منجر به بروز پدیده حاشیه نشینی و بعضی معضلات اجتماعی می شود.

وی با اشاره به ظرفیت های استان در خصوص اجرای طرح های دامپروری متذکر شد: بیش از ۵۰ درصد از سطح کل اراضی استان بالغ بر ۱۸۰ کیلومتر مربع به مراتع اختصاص یافته و جمعیت واحد دامی سبک و سنگین استان ۳۹۵۰ هزار واحد است.

استاندار اردبیل به موضوع انتخاب اردبیل به عنوان پایلوت کشور در زمینه دامپروری اشاره و بیان داشت: این استان آمادگی کامل دارد تا همه امکانات و زیرساخت های مورد نیاز گروه های سرمایه گذاری و مجریان طرح های توسعه دامپروری را تامین کند.

بهنام جو افزود: شرکت های کشت و صنعت و دامپروری مغان و پارس استان در کنار دیگر ظرفیت های استان، شرایط انتخاب استان را در اجرای طرح های دامپروری به عنوان پایلوت کشور مهیاتر می کند.پیوندها
leader.ir
president.ir
fvpresident.ir
rdcir.ir
nooras.com


             
              The Official Site of the Deputy Rural Development and deprived areas - first vice
معاونت توسعه روستائی و مناطق محروم - معاون اول رییس جمهور
روابط عمومی 4-88386040
خیابان نجات اللهی - بعد از چهارراه سپند - پلاک 162- معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری
دورنگار : 64454647 داخلی 1021        پست الکترونیکی : roostanews@iripo.ir