روستا

روستا

روستا

روستا

روستا

روستا
1398/7/16 سه شنبه دکتر امید در استان گیلان: عزم دولت برای توسعه اشتغال پایدار روستایی معاون توسعه روستایی ریاست جمهوری امروز در سفر به استان گیلان، از افزایش 20 درصدی اعتبارات اشتغال زایی روستایی خبر داد. دکتر امید امروز در حاشیه بازدید از مرکز ملی حصیر بافی کشور در روستای فشتکه خمام رشت گفت: از سال 94 تا 96 سهم اشتغال روستایی در سبد اشتغال کشور 3 تا 5 درصد بود که این رقم در تا 97 به 25 درصد افزایش یافته است.

وی همچنین از اختصاص یک و نیم میلیارد دلار معادل 18 هزار میلیارد تومان اعتبار صندوق توسعه ملی برای توسعه اشتغال روستایی خبر داد و تصریح کرد: تاکنون 13 هزار میلیارد تومان ار این رقم ابلاغ و 6 هزار میلیارد تومان نیز تخصیص داده شده است.

معاون توسعه روستایی ریاست جمهوری در بخش دیگری از سخنان خویش از عزم جدی دولت برای توسعه اشتغال روستایی و مهاجرت معکوس از شهرها به مناطق روستایی خبر داد و گفت: گیلان در زمینه بوم گردی، گردشگری، صنایع دستی و تولیدات مرتبط با حوزه های کشاورزی از استان‌ های پیشرو در کشور است و دولت تلاش دارد با تمرکز گرایی در حوزه صنایع دستی گیلان به ویژه حصیر بافی و تسهیل در روند اعطای تسهیلات بانکی از اشتغال روستایی حمایت کند.

استاندار گیلان نیز از صادرات بیش از 2 میلیون دلار صنایع دستی استان در سال 97 خبر داد و گفت: 27 هزار نفر از روستاییان گیلان در حوزه صنایع دستی فعالیت می ‌کنند.

ارسلان زارع افزود: در یکسال گذشته برای هزار و 700 هنرمند صنایع دستی استان مجوز فعالیت و بهره مندی از تسهیلات بانکی صادر شد.


پیوندها
leader.ir
president.ir
fvpresident.ir
rdcir.ir
nooras.com


             
              The Official Site of the Deputy Rural Development and deprived areas - first vice
معاونت توسعه روستائی و مناطق محروم - معاون اول رییس جمهور
روابط عمومی 4-88386040
خیابان نجات اللهی - بعد از چهارراه سپند - پلاک 162- معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری
دورنگار : 64454647 داخلی 1021        پست الکترونیکی : roostanews@iripo.ir