01

02
1398/3/20 دوشنبه با حضور معاون توسعه روستایی ریاست جمهوری؛ طرح تجمیعی آبیاری نوین در شهرستان پیشوا افتتاح شد در سفر دکتر امید به شهرستان پیشوا طرح تجمیعی آبیاری تحت فشار در منطقه «سناردک» این شهرستان مورد بهره برداری قرار گرفت.

بعد از ظهر امروز دوشنبه و با حضور دکتر امید معاون توسعه روستائی و مناطق محروم ریاست جمهوری، عباسی فرماندار، پرندوار مدیرکل روستائی و شوراهای استانداری تهران و سایر مسئولان طرح تجمیعی آبیاری تحت فشار در منطقه سناردک شهرستان پیشوا مورد بهره برداری قرار گرفت.

فرماندار پیشوا در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران گفت: این طرح ۱۵۲ هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان پیشوا را تحت پوشش قرار داده و دارای ۲۰ بهره بردار است.

حسین عباسی افزود: هزینه کل اجرای این پروژه ۲۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال می باشد که از این میزان ۱۹ میلیارد سهم کمک بلاعوض دولتی و حدود ۴ میلیارد ریال آورده بهره برداران است.

وی گفت: این طرح برای ۴۵۰ نفر به صورت مستقیم و ۶۱۰ نفر به صورت غیر مستقیم اشتغالزایی می کند.

عباسی اضافه کرد: میزان آب موجود در این شبکه ۲۶ لیتر در ثانیه از یک حلقه چاه و یک رشته قنات بوده و الگوی کشت در مزارع تحت پوشش آن از نوع سبزی و صیفی است.

وی گفت: اجرای این سامانه نوین آبیاری، ۴۰ درصد افزایش بهره وری و ۴۵ درصد کاهش و مصرف بهینه آب در واحد سطح را به همراه دارد.پیوندها
leader.ir
president.ir
fvpresident.ir
rdcir.ir
nooras.com


             
              The Official Site of the Deputy Rural Development and deprived areas - first vice
معاونت توسعه روستائی و مناطق محروم - معاون اول رییس جمهور
روابط عمومی 4-88386040
خیابان نجات اللهی - بعد از چهارراه سپند - پلاک 162- معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری
دورنگار : 64454647 داخلی 1021        پست الکترونیکی : roostanews@iripo.ir