معاونت توسعه روستايي
1396/10/23 شنبه جمعیت روستایی کشور کاهش یافت؛ ایجاد ۳۰۰ هزار شغل معاون توسعه مناطق روستایی و محروم رئیس‌جمهور گفت: طی چند سال اخیر روستاهای بیش از ۲۰ خانوار افزایش‌یافته‌اند و پیش‌بینی می‌شود که با ۱۲ هزار میلیارد تومان اعتبار لحاظ شده حدود ۳۰۰ هزار شغل ایجاد شود. سید ابوالفضل رضوی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: آمار جمعیتی روستایی در کل کشور طی سال 90، حدود 21 میلیون نفر بوده است و سال گذشته این مقدار به 20 میلیون رسیده که نشان‌دهنده کاهش جمعیت روستایی است.

وی افزود: طی چند سال اخیر روستاهای بیش از 20 خانوار افزایش‌یافته‌اند و پیش‌بینی می‌شود که با 12 هزار میلیارد تومان اعتبار لحاظ شده حدود 300 هزار شغل ایجاد شود.

معاون توسعه مناطق روستایی و محروم رئیس‌جمهور عنوان کرد: با تلاش‌های انجام‌شده طی آذرماه سال 95 لایحه دوفوریتی اشتغال روستائیان و عشایر از محل صندوق توسعه ملی به مجلس ارائه شد و طی شهریورماه امسال به تصویب رسید.

وی بیان کرد: با توجه به مدیریت‌ها در راستای نرخ تسهیلات، به شهرهایی که جمعیت آن‌ها کمتر از 10 هزار نفر است، تسهیلات با کارمزد 10 درصد پرداخت خواهد شد که منابع آن از محل شش هزار میلیارد آورده بانکی تأمین می‌شود.

رضوی تصریح کرد: این تسهیلات به روستائیان با کارمزد شش درصد پرداخت می‌شود و تا سه سال نیز از پرداخت قسط معاف خواهند بود.

معاون توسعه مناطق روستایی و محروم رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: همچنین سهم اشتغال روستائیان و عشایر 420 میلیارد تومان است و این مقدار از محل صندوق توسعه ملی بااعتبار 362 میلیارد تومان با کارمزد شش درصد، 40 میلیارد تومان با کارمزد هشت درصد از بانک سینا، 10 میلیارد تومان از بانک پارسارگارد، 10 میلیارد تومان پست‌بانک و هفت میلیارد تومان نیز از محل بانک کشاورزی است.پیوندها
leader.ir
president.ir
fvpresident.ir
rdcir.ir
nooras.com


             
              The Official Site of the Deputy Rural Development and deprived areas - first vice
معاونت توسعه روستائی و مناطق محروم - معاون اول رییس جمهور
روابط عمومی 4-88386040
خیابان نجات اللهی - بعد از چهارراه سپند - پلاک 162- معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری
دورنگار : 64454647 داخلی 1021        پست الکترونیکی : roostanews@iripo.ir