روستا
1396/4/17 شنبه مشکل آب هزار خانوار روستایی ماکو حل می شود سید ابوالفضل رضوی روز جمعه در حاشیه بازدید از روستاهای شهرستان ماکو افزود: در بازدید از این روستاها مشخص شد که اولویت اصلی روستاهای شهرستان ماکو آب شرب است که مساله 25 روستای ماکو با جمعیت بالغ بر پنج هزار و 500 نفر را در دستور کار داریم. سید ابوالفضل رضوی روز جمعه در حاشیه بازدید از روستاهای شهرستان ماکو افزود: در بازدید از این روستاها مشخص شد که اولویت اصلی روستاهای شهرستان ماکو آب شرب است که مساله 25 روستای ماکو با جمعیت بالغ بر پنج هزار و 500 نفر را در دستور کار داریم.
وی اضافه کرد: در صورتی که منابع طبیعی زمین ها را به صورت شرکت های سهامی زراعی به مردم روستاها واگذار کند، دولت تسهیلات لازم را اعطا می کند.
وی با تاکید بر استفاده بهینه از ظرفیت گردشگری، صنایع دستی، کشاورزی و دامپروری روستاها اظهار کرد: دستور شخص رئیس جمهور تسریع در توسعه، عمران و آبادانی روستاهاست چراکه روستائیان مرزبانان و نگهبانان کشور هستند و باید در خدمت این قشر باشیم و تقویت روستاهای مرزی تقویت نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی است.
به گزارش ایرنا، ماکو در مجاورت کشورهای ترکیه و جمهوری آذربایجان قرار دارد و طول مرزهای جمهوری اسلامی ایران در این منطقه با این کشورها به ترتیب 130 و 140 کیلومتر که در شما ل استان آذربایجان غربی واقع شده است.
بيشتر


پیوندها
نمایشگاه توانمندیهای روستاییان و عشایر
leader.ir
president.ir
parliran.ir
dolat.ir
fvpresident.ir
              The Official Site of the Deputy Rural Development and deprived areas - first vice
معاون توسعه روستائی و مناطق محروم - معاون اول رییس جمهور
 تهران - میدان پاستور - نهاد ریاست جمهوری 
   دورنگار : 66464205-021         پست الکترونیکی : 
roostanews@iripo.ir