روستا
1395/11/10 يكشنبه 100 هزار شغل امسال در مناطق روستایی کشور ایجاد شد معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری گفت: 100 هزار شغل جدید و پایدار توسط دستگاه های مختلف در روستاهای سراسر کشور درسال جاری ایجاد شد.

سید ابوالفضل رضوی عصر روز شنبه در حاشیه آغاز عملیات اجرایی نخستین طرح تولید جواهر و سنگ های قیمتی کشور در ناحیه صنعتی روستای آشمسیان خمین در جمع خبرنگاران افزود: 20 هزار میلیارد ریال اعتبار امسال برای ایجاد واحدهای اشتغالزایی و توان افزایی در سطح روستاها تخصیص یافته است.

وی اظهارکرد: توجهی که دولت تدبیر و امید به توسعه روستاها و عشایر داشته کارشناسی و اثربخش بوده و این رویکرد در هیچ دولت دیگری وجود نداشته است.

رضوی افزود: دولت لایحه دو فوریتی به مبلغ یک و نیم میلیارد دلار را بر اساس فرامین مقام معظم رهبری به مجلس شورای اسلامی داد که خانه ملت با یک فوریت آن موافقت کرد و به صورت قرض الحسنه در اختیار روستائیان قرار گرفت.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری بیان کرد: 6 هزار و 200 میلیارد ریال با نرخ هشت درصدامسال برای ایجاد اشتغال در روستاها به استان ها اختصاص یافت و به هر استانی 200 میلیارد ریال تخصیص شده است.

رضوی افزود: از هفته جاری تسهیلاتی از طریق پست بانک به میزان سه هزار میلیارد ریال و تا سقف سه برابر و 2 هزار میلیارد ریال از طریق بانک کشاورزی تا سقف دو برابر برای رونق تولید و ایجاد اشتغال در روستاها پرداخت می شود.

وی گفت: نرخ این تسهیلات نیز هشت درصد است اما برای زادگاه امام راحل در بخش واحدهای تولیدی کشاورزی نرخ کارمزد این تسهیلات پنج درصد،و در بخش مشارکتی سه درصد و در بخش های دیگر نظیر گردشگری هفت درصد است.

عملیات اجرایی نخستین طرح تولید جواهر و سنگ های قیمتی درنواحی صنعتی کشور با حضور معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری معاون وزیر صنعت،معدن و تجارت، استاندار استان مرکزی و مسئولان محلی عصر روز شنبه در خمین کلید خورد.

این طرح در ناحیه صنعتی آشمسیان خمین ساخته می شود و 500 شغل ایجاد می کند.

شهرستان خمین از توابع استان مرکزیدر جنوب این خطه واقع شده و 110 هزار نفر جمعیت دارد.

بيشتر


پیوندها
نمایشگاه توانمندیهای روستاییان و عشایر
leader.ir
president.ir
parliran.ir
dolat.ir
fvpresident.ir
              The Official Site of the Deputy Rural Development and deprived areas - first vice
معاون توسعه روستائی و مناطق محروم - معاون اول رییس جمهور
 تهران - میدان پاستور - نهاد ریاست جمهوری 
   دورنگار : 66464205-021         پست الکترونیکی : 
roostanews@iripo.ir