01

02

03

04

05

06
1398/2/22 يكشنبه دهکده تخصصی خرما در شهرستان بم کلنگ‌زنی شد با حضور دکتر امید معاون توسعه روستایی ریاست جمهوری، دهکده تخصصی خرما در شهرستان بم استان کرمان کلنگ‌زنی شد.

دکتر امید درحاشیه کلنگ‌زنی دهکده تخصصی خرما در شهرستان بم اظهار داشت: این مجتمع دارای ‌۴۰ واحد بسته‌بندی با ظرفیت ۱۲۰ تن خرماست.

وی با اشاره به ایجاد ۸۰۰ تا ۳ هزار نفر اشتغال مستقیم گفت: در آینده برای 4800 نفر نیز اشتغال غیرمستقیم در این دهکده ایجاد خواهد شد.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری افزود: جا دارد از ابتکاری که در خصوص احداث این دهکده به خرج داده شده، تشکر کنم.

وی افزود: ما این مجتمع را یک خلأ برای بم و شرق استانکرمان می‌دانیم و امیدواریم این مجتمع به‌ زودی راه‌اندازی شود و ما از هیچ کمکی در راستای ایجاد این دهکده دریغ نخواهیم کرد.

این مقام مسئول عنوان کرد: به نظر من، حلقه گمشده تولید خرما در بم یک مجتمع بسته‌بندی است و معتقدم با توجه به طرح خوبی که ایجاد شده، ما شاهد تحول خوبی در اقتصاد منطقه باشیم.

باید برای اقتصاد پویا در کشور تلاش کنیم

حبیب‌الله نیکزادی‌پناه نماینده مردم بم، ریگان، فهرج و نرماشیر در مجلس عصر امروز در حاشیه آیین کلنگ‌زنی دهکده تخصصی خرما در این شهرستان با حضور معاون توسعه روستایی ریاست جمهوری، اظهار داشت: ما باید تلاش کنیم تا اقتصاد جامعه پویا شود.

وی افزود: ما کشوری غنی و ثروتمند داریم و نیاز است تا از این سرمایه‌ها به خوبی استفاده کنیم، مدیران جوان ما در حال تلاش برای عمران و آبادانی هستتد و اقدامات خوبی در حال انجام است.

فرماندار بم نیز با اشاره به اینکه توسعه روستایی و اشتغال از اهمیت خاصی برخوردار است، عنوان کرد: این مجتمع از کمبودهای جنوب‌شرق کشور است که نبود آن به طور جدی احساس می‌شد.

هادی شهسوارپور گفت: وجود منطقه ویژه اقتصادی ارگ‌ جدید و وجود جاده ترانزیتی در کنار این‌ مجتمع بسیار کمک ارزنده‌ای به پیشرفت آن است.

وی ادامه داد: سرمایه‌گذاران زیادی‌از این مجتمع استقبال کردند و تعدادی از آنها حاضر شدند مبالغی را به عنوان آورده در اختیار ما بگذارند.

فرماندار بم تصریح کرد: دهکده تخصصی خرمای شرق استان تنها مجتمع بسته‌بندی در جنوب‌شرق کشور خواهد بود و می‌تواند اقتصاد ۵۰۰ هزار نفر از اهالی منطقه را تامین کند و امیدوارم با راه‌اندازی این مجتمع اقتصاد منطقه بیمه شود.پیوندها
leader.ir
president.ir
fvpresident.ir
rdcir.ir
nooras.com


             
              The Official Site of the Deputy Rural Development and deprived areas - first vice
معاونت توسعه روستائی و مناطق محروم - معاون اول رییس جمهور
روابط عمومی 4-88386040
خیابان نجات اللهی - بعد از چهارراه سپند - پلاک 162- معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری
دورنگار : 64454647 داخلی 1021        پست الکترونیکی : roostanews@iripo.ir