روستا
1397/1/27 دوشنبه معاون توسعه روستایی و مناطق محروم: ۱۲ هزار میلیارد تومان به اشتغال روستایی و عشایری تخصیص یافت سید ابوالفضل رضوی صبح دوشنبه در جمع خبرنگاران در بوشهر اظهار داشت: توسعه و بهبود وضعیت اشتغال یکی از مهمترین اولویت‌های دولت است که در مناطق مختلف طرح‌های متنوعی در این راستا اجرا می‌شود. معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری گفت: ۱۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری پرداخت می‌شود.

وی با اشاره به پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی روستایی و عشایری خاطرنشان کرد: ۱۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات اشتغال‌زایی پرداخت می‌شود که در مناطق روستایی مرزی با کارمزد ۴ درصد و سایر مناطق روستایی و عشایری با کارمزد شش درصد پرداخت می‌شود.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور اضافه کرد: بانک سینا در سال گذشته ۱۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات اشتغال‌زایی روستایی و عشایری در مناطق مختلف کشور پرداخت کرد.

وی از ایجاد اشتغال برای ۳۸۴ هزار نفر در مناطق روستایی و عشایری در برنامه ششم توسعه خبر داد و بیان کرد: سال گذشته ۲۱۰ هزار شغل در روستاها و مناطق عشایری ایجاد شد و امسال ۳۰۰ هزار شغل در این مناطق ایجاد خواهد شد.

رضوی با اشاره به پرداخت ۱۰ میلیارد ریال با نرخ ۱۰ درصد در شهرهای کمتر از ۱۰ هزار نفر ادامه داد: عامل پرداخت وام‌های اشتغال‌روستایی و عشایری بانک کشاورزی، پست بانک، توسعه تعاون و صندوق کارآفرینی امید هستند.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور تصریح کرد: میزان پرداخت تسهیلات بین یک تا ۶۰ میلیارد ریال است که دارای سه سال تنفس و مهلت شش ساله بازپرداخت است.پیوندها
leader.ir
president.ir
fvpresident.ir
rdcir.ir
nooras.com


             
              The Official Site of the Deputy Rural Development and deprived areas - first vice
معاونت توسعه روستائی و مناطق محروم - معاون اول رییس جمهور
روابط عمومی 4-88386040
خیابان نجات اللهی - بعد از چهارراه سپند - پلاک 162- معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری
دورنگار : 64454647 داخلی 1021        پست الکترونیکی : roostanews@iripo.ir