01

05

02

03

04
1397/11/16 سه شنبه معاون توسعه روستایی ریاست جمهوری خبر داد: آغاز سیر مهاجرت معکوس به روستاهای کشور دکتر امید در همایش ملی تجلیل از خادمین روستا و عشایر و آئین افتتاح و بهره‌برداری از ۱۹۴ پروژه شهرستان تهران که در روستاهای هاجر آباد و همه سین برگزار شد گفت: خوشحالیم در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی شاهد تحولات گسترده و ارزشمندی در روستاها و مناطق محروم کشور هستیم.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری از آغاز سیر مهاجرت معکوس به روستاها در کشور خبرداد و افزود: امیدواریم سیر این مهاجرت، پرشتاب ادامه پیدا کند.

دکتر امید در همایش ملی تجلیل از خادمین  روستا و عشایر و آئین افتتاح و بهره‌برداری از ۱۹۴ پروژه شهرستان تهران که در روستاهای هاجر آباد و همه سین برگزار شد گفت: خوشحالیم در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی شاهد تحولات گسترده و ارزشمندی در روستاها و مناطق محروم کشور هستیم.

وی افزود: در بحث توسعه زیرساخت‌های روستاها حدود ۱۰۰ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار کشور امروز از نعمت برق برخوردار شدند. به این ترتیب ۶۲ هزار آبادی در کشور تا میزان ۹۷ درصد از نعمت برق برخوردار شدند که بسیاری از این خدمات در دوران ابتدای انقلاب و با وجود حس اخلاص و روحیه بسیجی مسئولین و مردم رقم خورده است.

وی ادامه داد: امروز ۹۷ درصد روستاهای ما از نعمت آب برخوردار هستند در حوزه گاز رسانی که خدمت جدیدی محسوب می‌شود امروز ۸۰ درصد روستاهای کشور از این نعمت برخوردار شدند. در حوزه سلامت تقریباً ۱۰۰ درصد روستاهای ما دارای خانه بهداشت هستند در حوزه توسعه خدمات آموزشی فعالیت گسترده‌ای در سطح روستاها انجام شده که همه اینها نشان از این است که انقلاب اسلامی ما توجه ویژه‌ای به روستاها و مناطق محروم داشته است.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری در بخش دیگر از صبحتهای خود با اشاره به آغاز پروژه آب رسانی و گاز رسانی به روستاهای هاجر آباد و همه سین در شهرستان تهران گفت: امروز به همت مسئولین تهران شاهد آغاز این پروژه‌های مهم هستیم. باید از همه مسئولانی که برای روستاها و مناطق محروم در دوران ۴۰ ساله انقلاب تلاش کردند قدردانی کنیم.

وی ادامه داد: ظرف دو سال گذشته بحث اشتغال پایدار روستاییان که مغفول مانده بود توسطاقای رضوی معاون پیشین توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری آغاز شد و با کمک نمایندگان مجلس شواری اسلامی روند بسیار مثبتی داشت همچنین با موافقت مقام معظم رهبری ۱.۵ میلیارد دلار از محل صندوق توسعه به حوزه اشتغال پایدار روستایی اعتبار اختصاص پیدا کرد.

وی تاکید کرد: سیر مهاجرت معکوس به روستاها کم کم در حال آغاز شدن است و امیدوارم این حرکت پرشتاب ادامه پیدا کند.پیوندها
leader.ir
president.ir
fvpresident.ir
rdcir.ir
nooras.com


             
              The Official Site of the Deputy Rural Development and deprived areas - first vice
معاونت توسعه روستائی و مناطق محروم - معاون اول رییس جمهور
روابط عمومی 4-88386040
خیابان نجات اللهی - بعد از چهارراه سپند - پلاک 162- معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری
دورنگار : 64454647 داخلی 1021        پست الکترونیکی : roostanews@iripo.ir