01
1397/11/21 يكشنبه بمناسبت چهل سالگی انقلاب اسلامی؛ گفتگوی اختصاصی پایگاه خبری خبرطلایی با معاون توسعه روستایی ریاست جمهوری دکتر محمد امید، معاون توسعه روستایی ریاست جمهوری گفت:پس از پیروزی انقلاب اسلامی خدمات ارزشمندی به روستا‌ها ارائه شده است. معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری با بیان این که یکی از دغدغه‌های ما این است که اعتبارات و تسهیلات اشتغالزایی به صورت صحیح هزینه شود، گفت: نظارت بر حسن اجرای این طرح، یکی از مهمترین هدف هاست.

دکتر امید با بیان اینکه دریافت سود وام اشتغال روستایی از محل بانک سینا از ۱۸درصد به ۸درصد کاهش یافته، تصریح کرد: برای ۱۵۰۰۰ نفر از ساکنان مناطق روستایی کشور اشتغال پایدار ایجاد شده که در این صورت اعتبارات در طرح های تولیدی روستاها افزایش خواهد یافت که پیش بینی می شود پس از سررسید اقساط وام ها ،۲۵هزار فرصت شغلی ایجاد شود.

وی در خصوص شرایط ضمانت وام برای متقاضیان اظهار داشت: افراد متقاضی دریافت وام توسعه روستایی اگر پروژه قابل قبولی که منجر به تولید و تحول در اشتغال روستاییان شود ؛ پیچیدگی های اداری را نخواهند داشت و به تدریج دوران مشارکت ،ساخت و پس از آن کمی تنفس و سپس اقساط را پرداخت خواهند کرد.

معاون توسعه روستایی و‌مناطق محروم کشور تصریح کرد:اختیارات بیشتری به استانداران داده شد و حتی تصمیم گیری در سقف پرداخت و نظارت‌ها به صورت کامل به آن‌ها واگذار شد و تاکید شد برای دریافت وثایق مطابق با دستورالعمل‌ها و بخش نامه‌های ابلاغی، به روند اجرای طرح ورود کنند.
امید خاطر نشان کرد: همین واگذاری اختیارات استانداران، منجر به بهبود اجرای طرح در استان‌ها شده که کاملا محسوس بوده و پرداخت‌ها شتاب بیشتری به خود گرفت.

معاون توسعه روستایی ریاست جمهوری با اشاره به برداشت ۱/۵ میلیارد دلار از محل صندوق ذخیره ملی برای ایجاد اشتغال در روستاها گفت: این مبلغ معادل ۱۸ هزار میلیارد تومان است که تاکنون یک سوم آن کار سازی شده و ۱۷۰ هزار فرصت شغلی ایجاد کرده است.

محمد امید افزود : ۷هزار میلیارد تومان هم هفته گذشته ابلاغ و پرداخت آن آغاز شده است.

وی با بیان اینکه ۱۸ هزار میلیارد تومان تسهیلات اشتغال زایی با نرخ۴درصد در مناطق مرزی و ۶ درصد برای روستاییان پیش بینی شده است، افزود: در حال حاضر حدود ۶ هزار میلیارد تومان از تسهیلات اشتغالزایی برای روستا‌ها کارسازی شده که اگر هدفمند و مناسب هزینه شود، امکان ایجاد بیش از ۵۰۰ هزار فرصت شغلی در کشور وجود دارد.


پیوندها
leader.ir
president.ir
fvpresident.ir
rdcir.ir
nooras.com


             
              The Official Site of the Deputy Rural Development and deprived areas - first vice
معاونت توسعه روستائی و مناطق محروم - معاون اول رییس جمهور
روابط عمومی 4-88386040
خیابان نجات اللهی - بعد از چهارراه سپند - پلاک 162- معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری
دورنگار : 64454647 داخلی 1021        پست الکترونیکی : roostanews@iripo.ir