01

02
1398/1/18 يكشنبه ظرفیت کانون‌های مساجد در مناطق روستایی و عشایری کشور قابل توجه است دکتر امید، معاون توسعه روستایی ریاست جمهوری در دیدار با رئیس ستاد کانون‌های مساجد کشور گفت: ظرفیت کانون های فرهنگی هنری مساجد در مناطق روستایی و عشایری کشور بسیار قابل توجه است.

در ابتدای این دیدار که با حضور جمعی از مدیران و معاونین کانون های فرهنگی هنری مساجد و معاونت توسعه روستایی ریاست جمهوری برگزار شد، دکتر ارزانی ضمن معرفی ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور گفت: ما در حال حاضر١٣ هزار کانون فرهنگی هنری مسجدی در مناطق روستایی و عشایری کشور داریم که ظرفیت خوبی برای ارائه خدمات فرهنگی در این مناطق است.

دبیر شورای فرهنگ و هنر روستا و عشایر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به بخشی از اقدامات و فعالیت‌های این شورا در سال گذشته اشاره کرد و افزود: از سال ٩٧ که مسئولیت دبیرخانه روستا و عشایر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را بر عهده گرفتم، به لطف خدا فعالیت‌های خوبی در این زمینه انجام شده است که از جمله آنها می‌توان به برنامه‌های مختلف در قالب «جشنوراه‌ها و طرح‌های فرهنگی هنری روستایی و عشایری»، «برگزاری نمایشگاه دستاوردها و توانمندی‌های روستا و عشایر در برخی استان‌ها»، «برگزاری دوره‌های کارآفرینی برای روستائیان» و «برپایی جشن‌های انقلاب در مناطق روستایی و عشایری» کشور اشاره کرد.

ارزانی ادامه داد: در سال گذشته برای اولین بار مبلغ یک میلیارد و هفتصد میلیون تومان اعتبار در وزارت فرهنگ و ارشاد، به حوزه روستا و عشایر اختصاص داده شد.

وی خاطرنشان کرد: برای سال ٩٨ نیز برنامه‌ریزی‌هایی در راستای ادامه فعالیت‌ها و برنامه‌های فرهنگی هنری در مناطق روستایی و عشایری کشور درنظر گرفته شده است و  این کانون‌های فرهنگی هنری مساجد این ظرفیت را دارند که با تمام قوا درحوزه فرهنگ و هنر با معاونت توسعه روستایی ریاست جمهوری همکاری و مشارکت داشته باشند.

در ادامه این دیدار، دکتر امید معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری ضمن تشکر از فعالیت‌ها و خدمات کانون‌های مساجد و همچنین شورای فرهنگ و هنر روستا و عشایر وزارت ارشاد، ظرفیت کانون‌های فرهنگی هنری مساجد را درحوزه روستا و عشایر قابل توجه دانست و گفت: موضوع مشارکت و انسجام بین دستگاهی در راستای اجرای پروژه‌های فرهنگی و هنری در مناطق روستایی و عشایری برای ما بسیار حایز اهمیت است.

وی ادامه داد: موضوع ایجاد استارتاپ های فرهنگی هنری روستایی و حمایت از آن دسته از استارتاپ هایی که درحوزه روستا و عشایر کارهای خلاقانه انجام داده اند، مسئله مهمی است که باید دنبال شود.

دکتر امید تاکید کرد: انسجام بین دستگاهی نیز از جمله مواردی است که باید بیش از پیش تقویت شود تا بتوانیم به روستاها خدمات بیشتری ارائه دهیم.

در پایان این دیدار مقرر شد، جلساتی در سطح مدیران و کارشناسان دو مجموعه برگزار و حوزه‌های همکاری مشخص گردد.
پیوندها
leader.ir
president.ir
fvpresident.ir
rdcir.ir
nooras.com


             
              The Official Site of the Deputy Rural Development and deprived areas - first vice
معاونت توسعه روستائی و مناطق محروم - معاون اول رییس جمهور
روابط عمومی 4-88386040
خیابان نجات اللهی - بعد از چهارراه سپند - پلاک 162- معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری
دورنگار : 64454647 داخلی 1021        پست الکترونیکی : roostanews@iripo.ir