01
1398/3/22 چهارشنبه دکتر امید: نرخ بیکاری در روستاها ۲/۲ درصد کاهش یافت معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری عنوان کرد: در سال گذشته حدود ۲.۲ درصد نرخ بیکاری در روستاهای کشور کاهش یافته است.

دکتر امید اظهار داشت: سال گذشته نرخ اشتغال در روستاها ۲۵ درصد نسبت به سال ۹۶ افزایش یافته است.

وی افزود: هفت هزار میلیارد تومان برای اشتغالزایی روستاییان اعتبار هزینه شده است.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری تاکید کرد: سالانه ۵۰۰ میلیون دلار برای اشتغالزایی روستاییان در نظر گرفته شده است که امسال نیز تزریق خواهد شد.

وی با بیان اینکه یکی از وظایف مهم و ذاتی این معاونت انسجام بخشی به ارائه خدمات در روستاهاست گفت: حدود ۳۵ نهاد و دستگاه دولتی در روستاها خدمات رسانی می‌کنند که باید فعالیت آنها منسجم و پرهیز از موازی کاری شود.

دکتر امید اضافه کرد: در صدد راه اندازی شورای عالی روستا در روستاها هستیم تا بر اساس نیاز روستاها، طرح‌ها و برنامه‌ها شود.

وی ادامه داد: همچنین به روستاهایی که طرح‌های ملی و منطقه‌ای اجرا کنند از منابع موجود که ۱۰ هزار میلیارد تومان است اختصاص می‌یابد.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری از ساماندهی خدمات فرهنگی به روستاییان خبر داد و گفت: کمیسیون فرهنگی و اجتماعی دولت اقدامات خوبی در این زمینه انجام داده است و طرح‌های مختلف را پیگیری می‌کند.

وی خاطر نشان کرد: در این طرح ساماندهی، اقدامات و برنامه‌های روستاها از طریق سامانه‌ای مستند سازی می‌شود.

دکتر امید بیان داشت: هم اکنون ۲۷ درصد جمعیت کشورمان معادل ۲۰ میلیون نفر در روستاها زندگی می‌کنند که نیازمند دریافت خدمات مختلف هستند.

وی با اشاره به اینکه ۱۰ هزار روستا آمایش شده‌اند گفت: آمایش روستاها توسط‌سازمان مدیریت و برنامه ریزی تدوین شده است تا اولویت‌های روستاها مورد توجه قرار گیرد.
 پیوندها
leader.ir
president.ir
fvpresident.ir
rdcir.ir
nooras.com


             
              The Official Site of the Deputy Rural Development and deprived areas - first vice
معاونت توسعه روستائی و مناطق محروم - معاون اول رییس جمهور
روابط عمومی 4-88386040
خیابان نجات اللهی - بعد از چهارراه سپند - پلاک 162- معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری
دورنگار : 64454647 داخلی 1021        پست الکترونیکی : roostanews@iripo.ir